Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

dutema

nasljedni dio

Preporučene objave

Prije pola godine sestra, brat i ja imali smo ostavinsku nakon smrti naše majke. U samom procesu ostavinske brat se odrekao svoga dijela ostavine u korist sestre i mene. Imovina nakon mame(obiteljska kuca) upisana je na sestru i mene 1/2. U kratkom vremenu nakon provedenog postupka uknjižavanja kuće na sestru i mene, umire nam i sestra, koja je samnom dijelila obiteljsku kuću vlasništvom 1/2. Ponovo na ostavinsku raspravu pozvani smo brat i ja, kao drugi nasljedni red iza sestre koja nije imala muža a ni djece. Razlog bratovog odricanja u korist mene i sestre u ostavinskoj iza mame je bio opasnost od ovrhe (zbog starog poreskog duga). Moje pitanje je da li se brat sada ponovo može pojaviti kao nasljednik iza sestre ako je predmet ostavine opet ista obiteljska kuća, jer se te imovine već jednom odrekao? Da li možemo u ostavinsku uključiti bratovu djecu kao drugi nasljedni red i pozvati ih na ostavinsku raspravu?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 7 sati , dutema je napisao:

da li se brat sada ponovo može pojaviti kao nasljednik iza sestre

Može

prije 7 sati , dutema je napisao:

jer se te imovine već jednom odrekao

Odrekao se iza smrti majke,no ovdje se sad nasljeđuje povodom sestrine smrti.

Podijeli ovu objavu

Hvala. Jos jedno pitanje, okolnosti kod brata se nisu promjenile i on ni u ovom ostavinskom procesu ne bi uzeo svoj dio ostavine, da li mozemo traziti pozivanje njegove djece na ovu ostavinsku. 

Podijeli ovu objavu

, dutema je napisao:

on ni u ovom ostavinskom procesu ne bi uzeo svoj dio ostavine,

Jel se ima namjeru odreći  nasljedstva ili izvršiti ustup nasljednog dijela?

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad