Jump to content

Mirovina i ovrha


jimmy 1

Preporučene objave

Poštovani,

u siječnju 2020. g. ostvarujem pravo na mirovinu, a novi Ovršni zakon će vjerojatno stupiti na snagu 1.1.2020. g.

Po Nacrtu prijedloga novog OZ poslodavci i HZMO neće više biti tijela u postupku koja provode ovrhu na plaći, već će to raditi samo FINA.

S obzirom da zadnjih nekoliko godina nisam bio u radnom odnosu jedan stariji kredit po kojem imam jamca plaćao sam u poslovnici banke, tako da se taj kredit niti ne nalazi u Fininom Očevidniku jer se redovito otplaćuje, a u Očevidniku se nalaze neke druge ovrhe.

Pošto će mi mirovina biti mala, zanima me kako da mi FINA obustavlja 1/4 mirovine po ovom kreditu (koji se, napominjem, ne vidi u Očevidniku), a da mi HZMO isplaćuje 3/4 mirovine na moj zaštićeni račun.

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

 Jesu li novčani dodaci uz mirovinu koje umirovljenicima isplaćuju jedinice lokalne i područne samouprave te jednokratni novčani dodaci koji se isplaćuju uz mirovine ovršivi?

Pročitao sam da nisu ali to piše za slučajeve kad se isplaćuju iz sredstava državnog proračuna. Vrijedi li isto i za isplate od strane lokalne i područne samouprave?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija