Jump to content

Nasljedni dugovi iznad visine nasljedene imovine


Zodiax

Preporučene objave

Postovani,

Prije otprilike 4 godine mi je preminuo otac te sam prihvatio nasljedstvo kao jedini nasljednik. Sve sto sam nasljedio je jedna mirovina u iznosu cca 9000 kuna. Dakle, ja zakonski sve dugove svog oca vracam u visini do 9000 kuna.

Prije pola godine mi je sjela ovrha na racune u visini od upravo tih 9000 kuna, sto shvacam da je dug koji sam ja duzan zakonski vratiti - te sam ga i vratio. To je dakle sve podmireno.

Medutim, danas mi je opet od oca sjela ovrha na dug u iznosu od 25 tisuca kuna. Sad ne znam sto mi je tocno raditi jer sam ja vec otplatio dug u iznosu svojeg nasljedstva? Jel moguce da mi oni legalno sjednu za tih jos 25 tisuca?

Hvala unaprijed na informacijama!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Kad ste primili ovo drugo rješenje o ovrsi? Jeste uložili prigovor?

Nisam primio na adresu nikad nikakvo rijesenje, samo su mi na egradani javili da su mi blokirani racuni i, jel, blokirali mi racune. Otisao sam jucer u Finu i dobio podatke o ovrsi. 

Gdje bih mogao uloziti prigovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Tko je donio to rješenje, sud ili javni bilježnik? Tko ga je dostavio na naplatu, ovrhovoditelj ili sud? I je li duže od 60 dana rješenje o ovrsi na Fini?

Javni biljeznik XY iz Zagreba, a koliko vidim po papirima, Ovrhovoditelj ga je dostavio Fini na naplatu (XY d.o.o).

Vrijeme primitka zahtjeva za naplatu je 25.3.2019.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Trebali bi napraviti uvid u spis kod javnog bilježnika, te vidjeti kako Vam je dostava rješenja o ovrsi izvršena i tek potom odlučiti o sadržaju prigovora.

A kako se tocno prigovor sastavlja, kome šalje? Kakva je procedura s time? Pitam s obzirom da nemam bas svojeg odvjetnika da preko njega rijesim sve to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Zodiax je napisao:

A kako se tocno prigovor sastavlja, kome šalje? Kakva je procedura s time? Pitam s obzirom da nemam bas svojeg odvjetnika da preko njega rijesim sve to.

Prošao je rok za prigovor... zato Vam i govorim da bi trebali napraviti uvid u javnobilježnički spis, te tamo utvrditi kada, kako i na koju adresu Vam je izvršena dostava. O ovoj činjenici ovisi, da li bi uložili prijedlog za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti, te uz njega i prigovor ili bi koristili neki drugi pravni lijek kao što je npr. žalba izvan roka itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Zodiax je napisao:

A kako se tocno prigovor sastavlja, kome šalje? Kakva je procedura s time? Pitam s obzirom da nemam bas svojeg odvjetnika da preko njega rijesim sve to.

od  fine traži podatke (na  stiku ako je moguće pa ih isprintaš ). nadležnom sudu  podnesi  zahtjev za ukidanje klauzule pravomoćnosti sa obrazloženjem  da nisi dobio rješenje o ovrsi od javnog  bilježnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , bovu je napisao:

nadležnom sudu  podnesi  zahtjev za ukidanje klauzule pravomoćnosti sa obrazloženjem  da nisi dobio rješenje o ovrsi od javnog  bilježnika.

Zahtjev za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti bez prigovora i prijedloga za odgodu provedbe ovrhe na Fini, jednostavno nema učinka. Također, zahtjev za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti nema smisla, ako se ne napravi uvid u spis, te vidi imali za njega osnove. Dapače, bez ovoga je čisti gubitak vremena, jer ako nema prostora za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti, tada je potrebno koristiti pravna sredstva koja po čl. 210 Ovršnog zakona, stoje u ovakvim situacijama ovršeniku na raspolaganju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija