Jump to content
ZekoL

Direktor j.d.o.o.-a i vlasnik paušalnog obrta

Preporučene objave

Zanima me može li direktor j.d.o.o.-a koji je ujedno i jedini zaposlenik društva registrirati paušalni obrt, te prijaviti zaposlenje u obrtu, a odjaviti zaposlenje u j.d.o.o.-u (uz nadoplatu razlike doprinosa na godišnjoj razini, naravno)? 

Može li takav j.d.o.o. bez zaposlenika ostati u registru poslovnih subjekata i kada neće imati poslovanja neko vrijeme?

Unaprijed zahvaljujem na savjetu i mišljenju.

Uređeno od ZekoL

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 6 sati , ZekoL je napisao:

Zanima me može li direktor j.d.o.o.-a koji je ujedno i jedini zaposlenik društva registrirati paušalni obrt, te prijaviti zaposlenje u obrtu, a odjaviti zaposlenje u j.d.o.o.-u (uz nadoplatu razlike doprinosa na godišnjoj razini, naravno)? 

Može li takav j.d.o.o. bez zaposlenika ostati u registru poslovnih subjekata i kada neće imati poslovanja neko vrijeme?

Unaprijed zahvaljujem na savjetu i mišljenju.

Naravno da može ostati u sudskom registru (postoji dosta tvrtki bez zaposlenih) samo pazite da su namirena davanja prema državi (komora i slično). Što se tiče zaposlenja u obrtu i to je moguće. Na kraju godine PU će donijeti rješenje u kojem će biti navedeni potrebni podatci za plaćanje uplatite i gotovo.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio aagnezov
      Lijep pozdrav,

zamolila bih Vas za pravni savjet vezano uz jdoo.

Radi se o slijedećoj situaciji.

XY jdoo (uslužna djelatnost, restoran, 9 godina poslovanja) htio bi mom suprugu prodati 50% udjela poslovanja. Dakle da uđu 50/50 u posao.
      Zanima me da li bi suprug trebao otvoriti vlastiti jdoo kako bi se kupilo tih 50% udjela ili je moguće samo upisati se u vlasničku strukturu?
      Problem su naravno postojeća dugovanja XY jdoo. Kako napraviti kupoprodaju poslovnog udjela, a da se pri tome ne preuzme i 50% dugova? Kako bi trebao izgledati taj proces kupoprodaje?

Hvala Vam unaprijed
    • objavio aagnezov
      Lijep pozdrav,

zamolila bih Vas za pravni savjet vezano uz jdoo.

Radi se o slijedećoj situaciji.

XY jdoo (uslužna djelatnost, restoran, 9 godina poslovanja) htio bi mom suprugu prodati 50% udjela poslovanja. Dakle da uđu 50/50 u posao.
      Zanima me da li bi suprug trebao otvoriti vlastiti jdoo kako bi se kupilo tih 50% udjela ili je moguće samo upisati se u vlasničku strukturu?
      Problem su naravno postojeća dugovanja XY jdoo. Kako napraviti kupoprodaju poslovnog udjela, a da se pri tome ne preuzme i 50% dugova? Kako bi trebao izgledati taj proces kupoprodaje?

Hvala Vam unaprijed, 
    • objavio theredbedroom
      Lijep pozdrav,
      Zamolila bih informaciju u vezi otvaranja paušalnog obrta i upisa djelatnosti NKD 90.03 Umjetničko stvaralaštvo.
      Naime, moju djelatnost mogla bih izvršavati i putem NKD 74.10 Specijalizirane dizajnerske djelatnosti, međutim htjela bih upisati i gore spomenuto Umjetničko stvaralaštvo.
      Osoba na Odjelu za gospodarstvo mi je rekla da navedeno nije moguće upisati kao djelatnost paušalnog obrta (da se ta djelatnost ne može na taj način oporezivati), međutim pretragom obrta po finifo.hr vidim veliku količinu obrta koji isto imaju upisano. Također, vidjela sam i ovdje na forumu da su ljudi naveli Umjetničko stvaralaštvo, uz druge djelatnosti koje bi obavljali (dok su tražili razne savjete u vezi obrta), te da nitko u odgovoru nije spomenuo da isto nije dozvoljeno.
      Možete li mi reći da li zaista nije moguće upisati djelatnost 90.03 Umjetničko stvaralaštvo u paušalni obrt, ili mi je osoba iz Gospodarskog dala krivu infomaciju?
      Najljepša hvala unaprijed
    • objavio Una2105
      Da li se može otvoriti jdoo dok sam na porodiljnom. ( preostaje mi još 4 mjeseca)
      Zaposlena sam u privatnoj firmi na neodređeno, a htjela bih otvoriti webshop.  Hvala unaprijed na odgovorima. 😊
    • objavio Nikola Novak
      Poštovani,
      klijent je jednom uplatom na žiro račun mog paušalnog obrta platio tri izdana računa. Kako tu uplatu prikazati u knjizi prometa, odnosno što točno upisati u kolonu 4 gdje inače pišem broj računa?
      Hvala!
  • Online korisnici

No members to show

• Napravi novi...