Jump to content

Premještanje automobila nije u skladu sa zakonom


andro612

Preporučene objave

Pozdrav,
neki dan me digao pauk s nogostupa. Iz prve rečenice je jasno da sam zaslužio kaznu i to ne osporavam, međutim smatram kako premještanje vozila nije bilo u skladu sa zakonom. Premještanje je izvršeno pod objašnjenjem da nisam ostavio metar prostora između automobila i ruba nogostupa (prema slici su rekli da je to otprilike 80 cm što je opet dosta nategnuto). Prema zakonu o sigurnosti u prometu, pod poljem 12 Zaustavljanje i parkiranje, članak 84, točka 3 piše da se automobil smije premještati ako pješaci radi automobila moraju silaziti na drugu površinu ili na kolnik (razmak između ZGRADE i automobila minimalno 100 cm). Na mjestu gdje sam ostavio auto do nogostupa je livada (ne zgrada), a nisam ometao niti promet niti prolazak ljudi istim nogostupom. Kada sam otišao pregledati slike u prometno redarstvo počeli su svoju priču da mora biti metar razmaka i objasnio sam im isto što i vama i to je rezultiralo malim čuđenjem i preporukom da se žalim i da se pozovem na zakon. Rečeno mi je da platim premještanje vozila, a da se žalim kada stigne kazna i tako objasnim sve i tada će sud donijeti oduku jesam li u pravu i tada mogu potraživati povrat novaca za premještanje vozila. Naravno, tada bi kazna iznosila 2/3 što je 50 kn više. Ovo mi je prvi prekršaj također. Ima li netko iskustva u sličnim situacijama i ima li smisla žaliti se kako mi je savjetovano za premještanje paukom dok sam kaznu svakako zaslužio? 

PS: naravno da ljudi 10 m niže od mene parkiraju na zebri u neposrednoj blizini škole čime svaki dan ugrožavaju djecu međutim evo, ne mogu se oteti dojmu da sam dignut radi prva dva slova na reg. tablicama koja naravno nisu ZG, ;) što je ujedno i najveći razlog pisanja žalbe i svađanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalba na prekršaj neće nikuda dovesti jer ćeš svejedno biti osuđen, a čim ćeš biti osuđen, neće ti niti oni revidirati potrebu za premještanjem nego će te uputiti na tužbu ako smatraš da si dignut bez razloga. To em traje em su iskustva uglavnom na strani "Zagrebparkinga", tako da je teško reći da će na kraju sve biti ok. Ako ništa drugo, pitanje je je li uopće vrijedno vremena i truda...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija