Jump to content

Parkiranje i pauk - povreda privatnog vlasništva?


danesaur

Preporučene objave

Jučer navečer mi je auto podignuto sa navodnog parkinga za invalidne osobe.

 

Kako sam do mjesta gdje sam parkirao došao oko 22 sata, nisam našao auto....ne mogu otići doma, zovem prijatelja.... odlazimo na odlagalište pauk službe (sati 22:30)... nitko se ne javlja na mobitel, auto je iza žice-zaključano.... sutra ne mogu autom na posao jer je zaključan...

 

danas po preuzimanju traže da potpišem "Zapisnik o preuzimanju", na kojem malim slovima piše da "svojim potpisom potvrđujem pod kaznenom odgovornošću da ću platiti trošak premještanja vozila od 350kn", što naravno NE POTPISUJEM, a auto preuzimam....

 

na automobilu nalazim "obavijest o počinjenom prekršaju".... te da platim kaznu 500 kn u roku 8 dana....

 

nakon preuzimanja auta idem na mjesto gdje sam se parkirao i radim slike na kojima se vidi da postoji samo 1 parking mjesto za osobe sa invaliditetom - gdje ja nisam bio parkiran... imam svjedoke...

 

što mi je činiti?

 

pročitao sam 50 postova, a nisam našao odgovor na slijedeće:

 

1) da li mogu tužiti koncesionara za oduzimanje privatne imovine te nanošenje materijalne štete jer su mi "oteli" auto?

 

2) da li moram platiti premještaj auta koncesionaru pauka iako je auto bilo propisno parkirano? (pozivaju se na nalog prometne policije)

 

3) da li je procedura slijedeća?

>čekam obavijest o traženju imena vozača> dostavljam ime> čekam rješenje> pišem žalbu na rješenje> prekršajni sud???

 

4) da li je moguće da koncesionar parkinga pomoću zapisnika o preuzimanju vozila - a ne računa ili nekakvog rješenja prema odluci lokalne samouprave legalno ima potraživanja prema meni iako ja osporavam prekršaj?

 

P.S. ne pada mi na pamet da se parkiram na mjesta rezervirana za invalidne osobe!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija