Jump to content

Porez na promet nekretninama


Adamsmark

Preporučene objave

Stan sam kupila 2010. Godine velicine 42 kvadrata. To mi je prva nekretnina. I tada sam bila oslobođena PPN. No zakasnila sam s prijavom stanja na Poreznu upravu. Zanima me da li sam tada ja ili javni biljeznik bili obvezni dostaviti podatke PU. Naknadno sam 2011 godine predala dokumentaciju PU. No od PU nikad nisam dobila Rjesenje o oslobođenju. Nikad po osnovi toga nisam dobila ništa od PU. Mogu li me teretiti za PPN?

Hvala i lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tada ste Vi bili dužni predati poreznu prijavu u PU. Koliko mi je poznato, ne dobiva se rješenje da je porezni obveznik oslobođen poreza na promet nekretnina, već ako Vas nisu zadužili za porez poreznim rješenjem, smatra se da ste oslobođeni. Da ste nešto trebali dobiti, vrlo vjerojatno biste već dobili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, tadašnjim zakonom je bilo samo određeno da JB šalje jedan primjerak koji je ovjerio poreznoj upravi u roku 15 dana od isteka mjeseca u kojoj je ovjera napravljena ali obveza prijave nastanka porezne obveze je bila na kupcu (dakle na vama) u roku 30 dana od nastanka iste.

prije 14 sati , Adamsmark je napisao:

Mogu li me teretiti za PPN?

Ukoliko prema tadašnjim propisima nekretninu niste odtuđili u roku 5 godina ne, ne mogu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija