Jump to content

Vodomjer - pitanje pravde


Dari

Preporučene objave

Poštovani,

 

Zivimo u kuci koja ima dva vlasnika i jedan vodomjer koji ne glasi na nase ime.

Drugi vlasnik ne placa svoju potrosnju vode, i unazad godinu dana racuni za vodu dolaze na nase ime i od nas se ocekuje da mi snosimo troskove njihove potrosnje vode plus kamate.

Zelim naglasiti da mi svoju potrosnju vode uredno podmirujemo svaki mjesec na osnovu brojila koji nije registriran u Vodoprivredi, a kojeg smo sami postavili.

Moje pitanje je da li drugi vlasnik ima pravo prebaciti vlasnistvo nad registriranim vodomjerom na nase ime.

Lijepo molim odgovor ili mi javite kome se mogu obratiti za odgovor na ovu problematiku kako bismo razrijesili ovu situaciju, jer spremni smo podmiriti dug ukoliko bi to bilo u skladu sa zakonom.

Molim odgovor i u interesu pobjede pravde.

 

Sa stovanjem,

Kralik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vjerujem da on može prebaciti (kako kažete) vodomjer na Vaše ime bez Vašeg pristanka. Može jedino da se odjavi, ali tada on neće imati pravo koristiti tu vodu. Ovaj drugi dio odnosno što ste postavili neregistrirano brojilo i koliko je tko potrošio bit će Vam teško dokazati iako vodite svoju evidenciju jer to je sve Vaša interna stvar. Probajte otići kod distributera i tamo pitati pravnika kako da to što bezbolnije rješite.

 

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija