Jump to content

Smanjena plaća i izračun bolovanja


Slyder

Preporučene objave

Pozdrav forumaši,

Poslodavac je za 3. mj isplatio manju plaću i očekujem da ce tako biti narednih par mjeseci dok ne prođe ova situacija, s tim da ce nam razliku do pune plaće isplačivati  kada bude posla, odnosno nakon što prođe ova kriza. Radimo od kuće.

Zanima me pošto sam sada na bolovanju i navedeno će najvjerojatnije trajati 5-7 dana, dali se umanjenje od 30% zbog bolovanja u tom slučaju racuna od pune plaće ili od ove smanjene? Primjerice, ako je plaća radnika 6000kn a zbog ove situacije mu se isplačuje 5000kn, hoče li se kao osnovica u slučaju bolovanja uzimati redovni iznos od 6000kn? Također, umanjuje li se poradi bolovanja cjelokupna plaća za 30% ili njen razmjerni dio sukladno vremenu koje sam na bolovanju?

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, sivko je napisao:

Umanjuje se prosjek u zadnjih 6 mjeseci prije odlaska na bolovanje.Samo dnevnica za tih 5-7 dana će bit smanjena.

Hvala, može li placa biti manja od 4.000kn s obizom na bolovanje ali i cinjenicu da je poslodavac dobio poticaj od drzave zbog Covida? A min placa za 4mj je 4000kn?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija