Jump to content

Neuknjižena darovana nekretnina


estera26

Preporučene objave

Moj pokojni otac, dobio je jednu ruševnu nekretninu od svoje tete i njezine djece bez ikakvih uvjeta. Darovni ugovor je ovjeren na Općinskom sudu u Zagrebu 22.5.1973 godine.

U međuvremenu je došlo do nekih nesuglasica između mojega oca i  tete  i darovatelji Tužbom Općinskom sudu iz Cikvenice traže da im se darovana nekretnina vrati.

Rješenjem Općinskog suda u Crikvenici od 19.2.1979. godine tužba se odbija s obrazloženjem neosnovanosti. Rješenje je pravomoćno i nalazi se na Sudu u Crikvenici.

Nažalost, ništa vezano uz ovu nekretninu moj otac poslije toga nije učinio. Nekretnina nikada nije upisana na njega u Gruntovnici i Katastru. Darovatelji su u međuvremenu umrli a njihovi nasljednici osporavaju vlasništvo moga oca jer nisu informirani.  Na navedenoj čestici sada su upisana 32 suvlasnika.Što je meni sada učiniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, Borbena7 je napisao:

Dostaviti darovni ugovor na provedbu u zk.

Mišljenja sam da će prijedlog biti odbijen, ovo iz razloga što bi isti bio u suprotnosti sa odredbama čl. 45 Zakona o zemljišnim knjigama. 

 

prije 2 sati , estera26 je napisao:

Na navedenoj čestici sada su upisana 32 suvlasnika.Što je meni sada učiniti

Tužba protiv upisanih osoba sa obvezno-pravnim zahtjevom za predaju tabularne isprave ili stvarno-pravni zahtjev za utvrđenje prava vlasništva. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija