Jump to content

Jeli legalno.


Defendipax

Preporučene objave

, Defendipax je napisao:

Nekada samo na odredište trebam ostaviti stvari. 

Pokušajte biti konkretniji u upitu.

Ako vas netko pokušava angažirati da nekom njegovom rođaku/rođacima povremeno odnesete namirnice , potrepštine i pokoji lijek koji se može kupiti bez recepta, to je jedna priča.

Ako se radi o kakvoj organiziranoj dostavnoj službi, baziranoj na nekakvom komercijalnom interesu, to je posve druga priča.

U prvom slučaju, ako bi se radilo o tek povremenom (jednom, do dva puta tjedno) obilasku, a tek za skromnu 'naknadu', vjerojatno bi nadležni čak i po kakvoj prijavi nekako progledali kroz prste. Ali ako bi to bio kakav ozbiljniji angažman, trebali biste to nekako regulirati, da bude čisto pred zakonom. 

U slučaju komercijalne djelatnosti, znate i sami - to je rad na crno.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, felixx je napisao:

Pokušajte biti konkretniji u upitu.

 

Ovako,, čovjek mi je ponudio dosta novaca da odem u dučan, kupim hrane i vode i da to dostavim na lokaciju koju on pošalje. 

Jednom sam prihvatio s obzirom da mi je poslao novac unaprijed. Odredište je bilo u nekom šumarku uz cestu, rekao je da poslikam i pošaljem gdje sam točno ostavio. 

Uopće pitam za legalnost jer iskreno sumnjam da su u pitanju ilegalni migranti. 

Znam da je hrana i voda bezazlena ali već sam imao neugodnih iskustava sa policijom zbog migranta. 

Pa reko bolje da se posavjetujem prije. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Defendipax je napisao:

Ovako,, čovjek mi je ponudio dosta novaca da odem u dučan, kupim hrane i vode i da to dostavim na lokaciju koju on pošalje. 

Jednom sam prihvatio s obzirom da mi je poslao novac unaprijed. Odredište je bilo u nekom šumarku uz cestu, rekao je da poslikam i pošaljem gdje sam točno ostavio. 

Uopće pitam za legalnost jer iskreno sumnjam da su u pitanju ilegalni migranti.

 

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Ako sumnjate, onda je bolje da to ne činite, jer postoji mogućnost da biste mogli biti pomagač u kaznenim djelima trgovanja ljudima odnosno protuzakonitog ulaženja na teritorij EU.

O, da, itekako bi vas se gonilo kao pomagača posebice što i sami izražavate ovakvu sumnju (pa postoji makar neizravna namjera na vašoj strani), a koja je i logična, posebice ako se radi o području koje predstavlja redovnu migrantsku rutu. Nedavno je i sam USKOK podignuo optužnicu vezano uz zločinačko udruženje, a koje je nastalo baš u svrhu počinjenja spomenutih kaznenih djela.

prije 22 sati , Defendipax je napisao:

Imam još jednu situaciju gdje bih se rado posavjetovao. Da pitam u nastavku ili da novi topic napravim?

Ukoliko je vezana uz kazneno-pravnu tematiku, možete nastaviti ovdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ista osoba me angažirala da prebacim čovjeka od autobusnog kolodvora u ZG do Bregane. Rekao je da je osoba legalno u tranzitu. Kada sam stigao na odredište policija je stala baš i usljed legitimacije ispostavilo se da je ilegalno tu jer mu je viza istekla prije 3 dana. 

Naknadno sam se čuo sa osobom koja me angažirala i veli da je čovjek imao 60 dana za napustiti EU te mi je poslao sliku. 

Osoba koju sam vozio navodno je i to pokazao policij ali su svejedno podignuli optužnicu. 

Sada s obzirom da imam problema sa povjerenjem, postoji li kakva mehanika da dobijem presliku dokumenta po broju spisa da verificiram tvrdnje i da mogu za obranu koristiti. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, Defendipax je napisao:

Nemogu tu sliku podjeliti. 

Sliku sam vam maknuo zbog osobnih podataka, pa ukoliko je želite ponovno objaviti, zacrnite osobne podatke svih sudionika i poslovni broj donositelja rješenja.

Nisam vas najbolje razumio, optužnicu koju spominjete - podignuta je protiv vas ili tog stranca (ili osobe koja vas želi angažirati za dostave)? Za što se točno tereti njome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbitnije si zacrnio.Točno,legalno je tu ali to nema veze s tobom ni s člankom zakona jer je zabranjeno pomagati pri ulasku i/ili izlasku.

Mora napustiti EU/EGP a to nije prema Sloveniji i Mađarskoj nego na drugu stranu.

Prema Sloveniji može samo ilegalno "izaći" a ti si mu u tome pomogao.Vjerovatno si ga trebao vozit u naselje Bregana a ne na granični prijelaz.

Izjava tvoja i njegova je snimana u DO ili policiji?

Ima policija tu vašu prepisku o angažmanu?

Da je sve legalno ne bi on tebe angažirao.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija