Jump to content

HRVI do mirovine


Delta70

Preporučene objave

pozdrav!

prvi pu sam na forumu. hrvatski branitelj sam od 11. mjeseca '91. god., proveo sam 3 godine na ratistu i jednu godinu poslije '96. Bio sam u pricuvi HR vojske i pricuvi specijalne policije. bolujem od ptsp-a od '99. godine i ljiecio sam se sl. brodu, vinkovcima, osijeku, vukovaru i zg-u. 2003. god. na testu MMP2 diagnosticiran mi je kronicni ptsp. ove godine u 6. mjesecu na prvostupanjskoj sam dobio 20posto HRVI na osnovu ptsp-a. u meduvremenu sam bio na lijecenju u kb dubrava i dobio novu sifru: F 62.0, potvrdenu od strane psihologa i psihijatra. i dalje se lijecim u vukovaru. zalio sam se na prvostupanjsku odluku na osnovu pogorsanja bolesti (F62.0). Inace se vodim na HZZ-u, znaci nezaposlen sam i to godinama.

sta da ocekujem od svega toga i sta da dalje radim? moze li mi tko odgovoriti? HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ishoduj ratni put,potvrdu o statusu branitelja (za status dragovoljca pretpostavljam da ne ispunjavaš uvjet), svu medicinsku dokumentaciju o svom liječenju. Ovo F 62.0 ili F 43.1 to ovisi kako oni na vještačenju shvate (a mogu i jedno, drugo ili nešto sedmo). Kada kopiraš svu medicinsku dokumentaciju, rješenja, ratni put i ostalo otiđi kod svog liječnika opće prakse pa sa njim porazgovaraj kako predati dokumentaciju za odlazak u mirovinu, a to je kako je gore Esad napisao-znači prema Zakonu o pravima hrvatskih branitelja. Prethodno iskopiraj i svoj liječnički karton, a kopije tvoj liječnik mora potpisati i ovjeriti.

 

:hekla:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

bok!

upravo sam dobio rjesenje sa drugostupanjske. potvrdila mi je 20% sa prvostupanjske iako sam se zalio na osnovu pogorsanja bolesti, tj. nove sifre F62.0

zalba nije uvazena uz obrazlozenje: branitelj od '91 do '96, prvi nalaz '99, pa '00, pa '02, psiholog '03 mmp1 testovi. kazu da imam kontuinirano lijecenje od 2005. godine i za sada samo 20%.

trebam vase misljenje i savjet. dali da buden zadovoljan sa ovim i da nastavim kontinuitet lijecenja ili da ih tuzim upravnom sudu? nisam vise pametan! :-?

pozdrav svim napacenim braniteljima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svakako to ponesi, svu noviju liječničku dokumentaciju koju iskopiraš, ovjeriš kod doktora i poneseš orginale i kopije.

kad dođeš kod vještaka on će te pregledavati, ako si imao neke ozljede, pregledavat će i te ozljede na tebi samom, npr. ako si imao iščešenje zgloba pitat će te da li imaš problema sa tom ozljedom itd. znaći sve bolesti i ozljede bez obzira dali imaš rvi na osnovu tih bolesti. nipošto nemoj ništa izmišljat i odgovaraj vještaku ono što te pita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

da li imam sanse na upravnom sudu.imam 20 % nakon zalbe,privremeno.pocetak lijecenja 99,jedan nalaz,00 jos jedan,02 jos jedan i to mmp testiranje,chr ptsp.onda nije bilo zakona.od pocetka novog zakona kontinuirano lijecenje,kontrole svaki mjesec,dva psiholoska testiranj,zadnje u dubravi,pogorsanje bolesti,psih,psihij,intern,nova dijagnoza trajna promjena osobnosti,nastavak lijecenja pod tom dg.,zalba odbijena bez spomena o pogorsanju bolesti .branitelj od 91-96.fali mi mjesec dana do statusa dragov.,prije toga pobjego iz jna.nezaposlen,zena i dijete.ocajan ,trazim savjet.pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobio sam profesionalnu: 30% vojno, a 70% civilno; HRVI 20%, lijecen od '99 PTSP. od 2006. trajna promjena osobnosti; u medicini rada proglasen nesposoban za rad - nezaposlen. imam 36 godina, 4 godine rata i 4 godine civilnog radnog staza, ostalo nezaposlen. sta da radim? imam li mogucnosti za opcu nesposobnost? nisam dragovoljac, fali mi 20 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

dobio sam profesionalnu: 30% vojno, a 70% civilno; HRVI 20%, lijecen od '99 PTSP. od 2006. trajna promjena osobnosti; u medicini rada proglasen nesposoban za rad - nezaposlen. imam 36 godina, 4 godine rata i 4 godine civilnog radnog staza, ostalo nezaposlen. sta da radim? imam li mogucnosti za opcu nesposobnost? nisam dragovoljac, fali mi 20 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće je moguće, ovisno o težini Vaše bolesti. Nastavite sa liječenjem te za 6 mjeseci možete tražiti putem svojeg liječnika opće prakse obnovu postupka-vještačenja te opću nesposobnost, a u Vašoj medicinskoj dokumentaciji mora biti evidentirano pogoršanje zdravstvenog stanja.

Gledaju oni i godine starosti, a najviše kontinuitet liječenja.

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Moguće je moguće, ovisno o težini Vaše bolesti. Nastavite sa liječenjem te za 6 mjeseci možete tražiti putem svojeg liječnika opće prakse obnovu postupka-vještačenja te opću nesposobnost, a u Vašoj medicinskoj dokumentaciji mora biti evidentirano pogoršanje zdravstvenog stanja.

Gledaju oni i godine starosti, a najviše kontinuitet liječenja.

;-)

 

Ovdje bih još dodao da nije nužno čekati 6 mjeseci na ponovno vještačenje. Ukoliko postoje indikacije o stvarnom pogoršanju zdravstvenog stanja na komisiju se može izići i prije toga roka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ili jednostavnije ovako-ako je moguće odredit približnu mirovinu

staus hrvi20%trajno od 97g

dragovoljac ,čin vojnika-strijelac

omjer 50-50 civilno-vojnno bolest kao uzrok invalidnosti

trenutno 1830kn naknada plaće vojnik plaća iz 93

po meni trebao bi ići u opću(nezaposlen trenutno)

na naknadi plaće od 99

staž 14 godina u civilnom sektoru

po prethodnim zakonima povoljnija mi je bila ova naknada,pa me sad zanima po prevođenju koliko bi primao mirovinu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ili jednostavnije ovako-ako je moguće odredit približnu mirovinu

staus hrvi20%trajno od 97g

dragovoljac ,čin vojnika-strijelac

omjer 50-50 civilno-vojnno bolest kao uzrok invalidnosti

trenutno 1830kn naknada plaće vojnik plaća iz 93

po meni trebao bi ići u opću(nezaposlen trenutno)

na naknadi plaće od 99

staž 14 godina u civilnom sektoru

po prethodnim zakonima povoljnija mi je bila ova naknada,pa me sad zanima po prevođenju koliko bi primao mirovinu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Baggio je napisao:

Mrljavac je napisao:

Moguće je moguće, ovisno o težini Vaše bolesti. Nastavite sa liječenjem te za 6 mjeseci možete tražiti putem svojeg liječnika opće prakse obnovu postupka-vještačenja te opću nesposobnost, a u Vašoj medicinskoj dokumentaciji mora biti evidentirano pogoršanje zdravstvenog stanja.

Gledaju oni i godine starosti, a najviše kontinuitet liječenja.

;-)

 

Ovdje bih još dodao da nije nužno čekati 6 mjeseci na ponovno vještačenje. Ukoliko postoje indikacije o stvarnom pogoršanju zdravstvenog stanja na komisiju se može izići i prije toga roka.

Upravo tako jer šta je s ljudima koji imaju karcinom?Bitno je da nalazi nisu stariji od 6 mj.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pazi ovako,obzirom da ovaj mrljavac izgleda spava,eh ti slavonci..........s privremenim rješenjem od 1 stupnja možeš podnijet zahtjev za inv.mirovinu,ali onda je ona u trajanju dok je rješenje znači povoljnije je trajno rješenje,iz osobnog iskustva znam da moraš sam pribavit dokaz da si dragovoljac tj. potvrdu iz ureda za obranu o tome kao i sva sudjelovanja u ratu,ovo je bitno radi onih koeficijenta u bazi je 1,0 a koa dragovoljac hrvi,1,85 što prevedeno znači ako ti je 100% uzrok rat oni omjeri,onda sa 1,0 imaš recimo 1000kn sa 1,85 1850kn pa ti gledaj!Meni su nakon 9 godina što se predme vuče po MIORHU rekli da potvrde iz 93-95 ne vrjede jer im trebaju tiskanice nove na kojima u biti piše isto ali se drugačije zovu,pazi traži od referenta nek ti točno specificira sve potrebne dokumente inače si upao u pako birokracije i svaki put fali ono nešto.

 

Za mrljavca pliz izračunaj onu mirovinu iz prethodnog posta,ako možeš samo okvirno tek toliko da mi je duša na mjestu..................

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

pitanjce za urednistvo?

 

razumijem da se netko nakon mjesec dana napokon sjetio obrisati post u kojem "nositelj" ptsp-a aspirantu prema istome detaljno opisuje kako simulirati ptsp pred lijecnickom komisijom, ali ne razumijem zasto se moj osvrt na isti post brisao?

 

treba li, i ako treba zbog cega, kriti da medju oboljelima od ptsp-a postoje oni koji evidentno svoj nastup pred komisijama scenski doradjuju do mjere da zahtjevaju od "frendica" da im se predstavljaju kao supruge, pa poslije kao supruge pricaju o izmisljenim obiteljskim problemima - posljedicama ucesca u ratu ili posebno za kostimirani nastup pred komisijom oblace gornji dio vojne maskirne uniforme?

 

smatram da se dignitet oboljelih od ptsp-a, a samim tim i svih hrvatskih branitelja, ne moze sacuvati sakrivanjem takvih pojava vec bas suprotno, suzbijanjem istih.

 

da bi se iste suzbile, potrebno je prethodno razviti svijest o postojanju istih, a to se uklanjanjem ovako zivopisnih objava sasvim sigurno ne cini.

 

jednako tako, smatram da je u obrisanoj objavi bilo osnova sumnje da je njen autor pocinitelj kaznenog djela i da je brisanjem iste otezan njegov eventualni kazneni progon.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

ili jednostavnije ovako-ako je moguće odredit približnu mirovinu

staus hrvi20%trajno od 97g

dragovoljac ,čin vojnika-strijelac

omjer 50-50 civilno-vojnno bolest kao uzrok invalidnosti

trenutno 1830kn naknada plaće vojnik plaća iz 93

po meni trebao bi ići u opću(nezaposlen trenutno)

na naknadi plaće od 99

staž 14 godina u civilnom sektoru

po prethodnim zakonima povoljnija mi je bila ova naknada,pa me sad zanima po prevođenju koliko bi primao mirovinu?

 

S općom oko 3300 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

bare je napisao:

zna li itko vrijedi li najniza bra.mir.i za prof.nesp.cujem da vrijedi samo za opcu

 

HZMO priznaje HB-u pravo na najnižu mirovinu po ZOPHBDR i u slučaju opće i u slučaju profesionalne nesposobnosti za rad.

Međutim, po tumačenju navedenog tijela, najniža mirovina koja pripada HB zbog opće nesposobnosti za rad iznosi negdje oko 2.070,00 kn (45% prosječne neto plaće svih zaposlenih u RH), a zbog profesionalne nesposobnosti 20% manje (negdje oko 1.600.00 kn). U oba slučaja moraju se zadovoljiti dva uvjeta: da ste HB, te da vam je po izračunu određena starosna ili invalidska mirovina koja je manja od najniže mirovine. Ako su ispunjena ta dva uvjeta, aktiviraju se ove odredbe Zakona o najnižoj mirovini za HB.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija