Jump to content

Prestanak ugovora na određeno i porodiljni


CocoBilica

Preporučene objave

Pozdrav!

Situacija je sljedeća. Kod istog poslodavca sam od 14.9.2017. Zadnji ugovor na određeno mi ističe sada 13.9.2020 i neće doći do produživanja. Budući da sam ja na porodljnom dopustu do 25.9.2020 a nisam koristila GO na koji imam pravo tijekom ugovora (24 dana), zanima me što se događa s tim danima godišnjeg pri prestanko radnog odnosa? Znači nisam iskoristila niti jedan dan jer sam bila na porodiljnom a prema ugovoru imam pravo na GO. Dali ti dani propadaju?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

Naknada za neiskorišteni godišnji odmor u biti se određuje jednako kao i naknada za vrijeme korištenja godišnjeg odmora.

Čula sam se telefonski sa bivšim šefom i pitao me kad sam ja mogla iskoristit taj GO ako sam bila na porodiljnom?! Njemu to nije jasno...e sad je mene malo strah da me ne proba prevarit za tu naknadu i da mi isplati manje nego mi pripada. Zato bi voljela znati dali postoji nekakva računica da mogu i ja sebi to izračunat da znam za svaki slučaj? Hvala

uređeno: od CocoBilica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , CocoBilica je napisao:

Čula sam se telefonski sa bivšim šefom i pitao me kad sam ja mogla iskoristit taj GO ako sam bila na porodiljnom?!

Poslodavac nije obvezan radniku isplatiti naknadu, ako mu je omogućio korištenje godišnjeg odmora prije prestanka ugovora o radu, a Vama on to nije omogućio.  Također, ništetan je sporazum o odricanju od prava na godišnji odmor, odnosno o isplati naknade umjesto korištenja godišnjeg odmora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Poslodavac nije obvezan radniku isplatiti naknadu, ako mu je omogućio korištenje godišnjeg odmora prije prestanka ugovora o radu, a Vama on to nije omogućio.  Također, ništetan je sporazum o odricanju od prava na godišnji odmor, odnosno o isplati naknade umjesto korištenja godišnjeg odmora.

Ja sam uvjerena da je on to i znao jer nisam prva koja je u firmi ostala trudna i otišla na porodiljni (čak je bila kolegici slična situacija) tako da je morao znati proceduru. Vjerojatno je išao sistemom ako prođe prođe jer da ja nisam spomenula GO i naknadu za isti, on nebi sigurno. Ali na sreću sve smo uspjeli riješiti na normalan način te će naknada biti isplaćena u iznosu u kojem i treba biti.

Hvala Vam još jednom. Da nema Vas ovdje svih koji dajete savjete mnoga pitanja bi bila neodgovorena.

Lijepi Vam pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, Borbena7 je napisao:

Učestala je ovo praksa, a nadaju se da radnik nije upućen u svoja prava ili da se neće upuštati u natezanje sa poslodavcem.

Nažalost da. Evo natežemo se cijeli dan putem maila. Ali smo na kraju došli do dogovora, odnosno poslodavac je napravio ono što je i trebao. Samo još da shvati da treba ispuniti obrazac Potvrda o plaći a ne mi slati platne liste pa da si ja, citiram "sama vadim kaj mi treba za burzu" i na konju sam.

Sva sreća pa Legalis postoji da ljudi čuju neke konkretne savjete i mišljenja bez da me prespajaju na 13 različitih brojeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani , 

Imam firmu i višegodišnju zaposlenicu koja je bila zaposlena kod mene na neodređeno do 29.02.2020 , sporazumno smo raskinuli ugovor jer je našla posao bliže svom prebivalištu. Kod novog poslodavca imala je ugovor na 9 mjeseci od 01.03. 2020 međutim izbijanjem korona krize prvo su joj smanjili plaću na minimalac te je morala potpisati aneks ugovora pa joj je sad ugovor istekao 31.08.2020. (6 mjeseci ukupno zaposlena umjesto 9) . Početkom kolovoza zaposlenica je izrazila želju s obzirom na situaciju da se želi vratiti u moju firmu po isteku ugovora u novog poslodavca. Potpisali smo novi ugovor te je trebala početi raditi od 01.09.2020 kod mene. Bila je korektna i rekla mi je da je trudna ali i da će moći raditi do prosinca minimalno.  Međutim 01.09. je otvorila komplikacije te mora čuvati trudnoću , dakle ne može raditi. Ne želim joj stvarati problem i ako neće biti na moj teret ostavio bih je pod ugovorom jer želim da se vrati u firmu. U međuvremenu sam zaposlio drugu osobu koju je ona predložila tj našla. Dakle pitanje je dali će ona moći ostvariti svoja prava na komplikacije, porodiljni bez da meni bude na teret s obzirom na situaciju . Nadam se da sam bio jasan . Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija