Jump to content

Svea ekonomi


Mauricije

Preporučene objave

Pozdrav svima,,

 

danas sam opet primio poziv od tvrtke Svea ekonomi,,

naime, prije dvije godine napravio sam dug prema kreditnoj kartici kod  odnosno tada sam prestao plaćati jer mi je takva situacija, uz to imam i ukinuti minus koji nisam još platio. Težak period je. Dug je za obadvoje oko 50.000 kn. Danas me nazvala jedna njihova agentica koja je bila tako neljubazna, nije dozvolila doći do rijeci i preklopiva slušalicu a prije čega je rekla da će njihova pravna Sluzba odrediti da mi dođu na adresu i plijene imovinu... Teško je objasniti ovdje kako je ta gospođa bila neljubazna i kako je prijetila, mislim da tako ni kamatari ne koriste ovakve metode. 
Moje pitanje je;

Dali imaju mogućnosti da im sud ili Netko dozvoli da plijene doma imovinu? Dali je to moguće čime oni prijete? 
 

Nadam se odgovoru.

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

 

Problem je sto nisam imao primanja skoro dvije godine zbog takve situacije.

Zivim kod roditelja,, nemam nikakve pokretnine. Dali im treba prvo sud dozvoliti prije nego mi pokucaju na vrata? 
Btw. Uskoro ću biti zaposlen i odlazit će mi 1/3 primanja za dugove, međutim, nisam dužan samo svea ekonomi... 

Dali bi se mogao spasiti ovrhe da mi ne dolaze roditeljima ako mi uskoro krenu primanja na račun? I dali ću imati pravo žalbe jer pretpostavljam da im treba sud odobriti prije nego mi dođu doma kod roditelja gdje sam prijavljen..

Hvala unaprijed.

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Mauricije je napisao:

Dali im treba prvo sud dozvoliti prije nego mi pokucaju na vrata? 

Ako im sud dozvoli, tada Vam na vrata dođe sudski ovršitelj sa ovrhovoditeljem i tom prigodom Vam se uručuje rješenje o ovrsi na pokretninama na koje imate mogućnost uložiti žalbu, a koja ne odgađa provedbu ovrhe.

Prije 4 minuta, Mauricije je napisao:

Dali bi se mogao spasiti ovrhe da mi ne dolaze roditeljima ako mi uskoro krenu primanja na račun?

Da, ako predlože ovrhu na novčanim sredstvima ili plaći, i ako pri tome budu prvi na redu za naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle ja neću imati priliku ništa reci pred sudom nego oni ako njima odobre onda se mogu žaliti ali tek kad provedu ovrhu? 
Dali ću imati priliku reci nešto sudu prije nego donesu odluku ili sve rade bez mene? Neće mi valjda roditeljima na vrata doći ako stvarno nemam....

uređeno: od Borbena7
Nepotrebno komentiranje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Mauricije je napisao:

Dakle ja neću imati priliku ništa reci pred sudom nego oni ako njima odobre onda se mogu žaliti ali tek kad provedu ovrhu? 

Ukoliko oni raspolažu sa ovršnom ispravom sa kojom se do sada nisu mogli naplatiti na Fini i preko poslodavca, i ukoliko baš zato traže promjenu ovrhe na pokretninama, to znači da ste imali pravo na prigovor u odnosu na tu ovršnu ispravu, a u prigovoru ste mogli navesti sve što osporavate.

Prije 3 minuta, Mauricije je napisao:

Dali ću imati priliku reci nešto sudu prije nego donesu odluku ili sve rade bez mene?

Što bit točno naveli u svojoj žalbi na rješenje o ovrsi na pokretninama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitam dali ću imati priliku 

, Borbena7 je napisao:

Ukoliko oni raspolažu sa ovršnom ispravom sa kojom se do sada nisu mogli naplatiti na Fini i preko poslodavca, i ukoliko baš zato traže promjenu ovrhe na pokretninama, to znači da ste imali pravo na prigovor u odnosu na tu ovršnu ispravu, a u prigovoru ste mogli navesti sve što osporavate.

Što bit točno naveli u svojoj žalbi na rješenje o ovrsi na pokretninama?

Pitanje je bilo dali ću imati priliku napisati nešto u žalbi a sadržaj žalbe nije bitan... 

 

Skroz nepotpun odgovor, pitam jedno pričamo o sasvim drugom. Vrlo jednostavno je bilo moje pitanje a ovdje ste skroz iskomplicirali. Ne razumijem zašto Vam je bitan sadrzaj žalbe odnosno sto ću ja navesti u žalbi. Mene samo zanima dali ću imati pravo žalbe kada oni predlože promjenu ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Mauricije je napisao:

Pitanje je bilo dali ću imati priliku napisati nešto u žalbi a sadržaj žalbe nije bitan... 

Onda lijepo ponovno pročitajte prethodne objave, pa ćete vidjeti da Vam je već odgovoreno, ali Vam se očito odgovor ne sviđa.

prije 11 sati , Mauricije je napisao:

Ne razumijem zašto Vam je bitan sadrzaj žalbe odnosno sto ću ja navesti u žalbi.

Da, točno ste ovo naveli da ne razumijete. O sadržaju Vaše žalbe ovisi daljnji tijek ovršnog postupka. Hoćete malo detaljnije, o svakome navodu u žalbi sud može odlučiti na drugačiji način. Pa Vam tako žalba može biti odmah odbačena kao nepravovremena, nepotpuna i nedopuštena. Zatim Vas se po žalbi može pozvati da u roku od 15. dana pokrenete parnični postupaka da bi dokazali svoje tvrdnje. Zatim se Vaša žalba može gledati i kao prigovor treće osobe....

prije 11 sati , Mauricije je napisao:

a sadržaj žalbe nije bitan... 

E tu se varate, bitan je i to do svake rečenice koju navedete, jer sud u pogledu svake rečenice može donijeti nekakvu odluku, a koja vrijedi samo u pogledu na tu rečenicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam mislio da nije bitan sadržaj nego zašto je sada to bitno ako vas ja pitam dali ću imati priliku da napišem žalbu. Dakle, pitanje je;

 

Hocu li ja imati priliku pisati žalbu? 
 

Vaš odgovor je “Sto biste naveli u žalbi?”  🙄

 

Nisam uspio pronaći odgovor pa sam angažirao odvjetnika koji mi je dao konkretne odgovore. 
 

Pa ne ide to samo tako da ti dođu doma na vrata. Postoji procedura. Stranka koju se želi ovršiti ima pravo prigovora u kojem obrazlaže zašto ovrha nije potrebna na taj način i slično. 
 

Moram reci borbena7 da su Vam odgovori nepotpuni i nerazumni. Pročitajte moje pitanje gore. Ja Vas pitam dali imam pravo žalbe a Vi me pitate “šta bi naveo u žalbi?”...

😳

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Mauricije je napisao:

Hocu li ja imati priliku pisati žalbu? 
 

Vaš odgovor je “Sto biste naveli u žalbi?”  🙄

 

Nisam uspio pronaći odgovor pa sam angažirao odvjetnika koji mi je dao konkretne odgovore. 

Odgovor ste već odavno dobili:

, Borbena7 je napisao:

Ako im sud dozvoli, tada Vam na vrata dođe sudski ovršitelj sa ovrhovoditeljem i tom prigodom Vam se uručuje rješenje o ovrsi na pokretninama na koje imate mogućnost uložiti žalbu, a koja ne odgađa provedbu ovrhe.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 47 minuta, Mauricije je napisao:

Pa ne ide to samo tako da ti dođu doma na vrata. Postoji procedura. Stranka koju se želi ovršiti ima pravo prigovora u kojem obrazlaže zašto ovrha nije potrebna na taj način i slično

Posve pogrešno. Nema pravo na prigovor već na žalbu, jer se radi o rješenju o ovrsi na temelju ovršne, a ne vjerodostojne isprave. I kako sam već navela, ovakva žalba ne odgađa izvršenje provedbe ovrhe, a što bi značilo da ako ne surađujete sa sudskim ovršiteljem da ovrhovoditelj ima pravo zatražiti da se u Vaše prostorije uđe primjenom sile u smislu da se otvori uz pomoć stručne osobe - bravara i da se radnje obave uz nazočnost dva punoljetna svjedoka ili javnog bilježnika. Ovo rješenje o ovrsi na koje imate pravo žalbe Vam ne dostavlja sudac, već Vam ga dostavlja po nalogu suda sudski ovršitelj i to pri prvom uredovanju, odnosno izlasku na predmetnu adresu gdje je predložena zapljena pokretnina.  

Prije 47 minuta, Mauricije je napisao:

Moram reci borbena7 da su Vam odgovori nepotpuni i nerazumni. Pročitajte moje pitanje gore. Ja Vas pitam dali imam pravo žalbe a Vi me pitate “šta bi naveo u žalbi?”...

Hvala na komplimentu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija