Jump to content

prekrsaj za brzinu, neshvatljive upute za plaćanje kazne


andrijafejsbuk

Preporučene objave

prije 3 godine sam prekoracio brzinu, dobio kaznu od 2000kn, napisao prigovor, i došlo mi rješenje tek jučer , prepuno nelogičnosti.

1. Sutkinja je uvažila moj prigovor ali smanjila kaznu na 700kn +200kn sudski troškovi, što je 900kn ukupno, a da sam platio kaznu na licu mjesta prije 3 godine, koštalo bi me 1000kn.

Znači 3 godine čekam presudu da na kraju ne bi dobio nikakvu korist od žalbe niti ničega.

 

2. iako sam tražio obranu pred sudom, samo sam dobio rješenje o presudi koja je finalna, i na koju nema žalbe. Zašto nisam pozvan da se branim, što je moje ustavno pravo, i zašto ne postoji mogucnost žalbe na presudu?

3. Sudski troškovi  u presudi izriču da su 200kn, iako sam dobio uplatnicu već unaprijed isprintanu u iznosu od 100kn za sudske troškove. KOliko onda trebam platiti?

4. Pismo mi je stiglo 31.10, a u njemu piše da je presuda napravljena 6.10, i da imam rok od 8 dana da platim sve navedeno. Kako da ispoštujem rok, ako mi je pismo stiglo 25 dana kasnije?

 

Hvala unaprijed, svima koji mogu odgovoriti na pitanja!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Odavno pričamo da se kod kazni koje je moguće polovično platiti upravo to i najviše isplati.

Kako nisi, konačnu kaznu uspoređuješ s punom, pa si dobio maksimalno smanjenje, samo trećinu prvobitne kazne. I sad ti vrijedi plaćanje još 2/3.

2. Sud je procijenio da si kriv, a kako je kazna umanjena koliko je to zakonski moguće, nema te što još pitati.

3. Nazovi sud i provjeri, moguće je da je tih 100 kn trošak prekršajnog naloga policije, olus još 200 kn sudskih troškova.

4. Rok se računa od kad si primio (idući dan je prvi od osam, računaju se svi dani, a rok se produžuje na prvi idući radni dan ako zadnji pada na nedjelju ili praznik).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru, ali da sam imao tada 1000kn, vec bi platio, medutim sada ovih 900kn mi je opet previse, jer sam nezaposlen mjesecima, ali nebitno sada.

Ono sta hocu da znam jeste, koji je smisao prigovora, ako te ne pozovu na sud, jer bi svatko trebao imati pravo na obranu uživo. Ne vidim niti jedan razlog da mi to bude uskraćeno bio kriv ili ne, iako sam ja priznao krivicu, i dalje imam pravo obrazložiti zašto sam vozio prebrzo, itd...

Nazvati sud je super ideja, kada bi se oni javljali, a ja sam sada bez auta, i nemoguce mi je uopce doci do suda..

 

 

DO zastare mi nedostaje jos mj.dana, jeli moguce ako sada ovo ne platim , docekati zastaru, ili ce mi naplatit jos kamate i vecu kaznu? molim te odg, u uzasnoj sam situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , andrijafejsbuk je napisao:

Ono sta hocu da znam jeste, koji je smisao prigovora, ako te ne pozovu na sud, jer bi svatko trebao imati pravo na obranu uživo. Ne vidim niti jedan razlog da mi to bude uskraćeno bio kriv ili ne, iako sam ja priznao krivicu, i dalje imam pravo obrazložiti zašto sam vozio prebrzo, itd...

Imaš pravo na obranu, a iznio si ju u prigovoru. Opet, što god da si tamo rekao, ne može ići više smanjenje od ovog koje si dobio.

 

prije 4 sati , andrijafejsbuk je napisao:

DO zastare mi nedostaje jos mj.dana, jeli moguce ako sada ovo ne platim , docekati zastaru, ili ce mi naplatit jos kamate i vecu kaznu? molim te odg, u uzasnoj sam situaciji.

Zastara izvršenja sankcije je 3 godine od pravomoćnosti presude, a ako ju dočekaš, nema nikakvih štetnih posljedica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija