Jump to content

Prijevremena mirovina


Maxandpeacee

Preporučene objave

Poštovani,

D o.o. u kojem sam zaposlena namjerava se zatvoriti po skraćenom postupku početkom 2021.

Ja stječem uvjete za prijevremenu mirovinu 06.09.2021.

Da li mogu ići u prijevremenu mirovinu ako zbog zatvaranja d.o.o. radni odnos prestane npr. 01.03.2021. ( ne znam koliko će proces trajati ) i onda imam cca 6 mjeseci do stjecanja uvjeta za prijevremenu ili s obzirom na status nezaposlene osobe moram čekati uvjete za starosnu mirovinu?

Što ako tih 6 mjeseci uplaćujem produženo mirovinsko osiguranje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, najljepše zahvaljujem na odgovoru. 

Postavila sam pitanje jer u zakonu samo specificiraju prava na prijevremenu mirovinu u slucaju stecaja poduzeća,  što ovdje ne bi bio slučaj,  radi se o d.o.o. koji bi se zatvorio po skraćenom postupku. 

Znači, po Vašem mišljenju, nakon prestanka radnog odnosa mogu se prijaviti za naknadu za nezaposlene te 06.09.2021. otici u prijevremenu mirovinu. 

Najljepše zahvaljujem, još jedanput.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 36 minuta, Maxandpeacee je napisao:

Poštovani, najljepše zahvaljujem na odgovoru. 

Postavila sam pitanje jer u zakonu samo specificiraju prava na prijevremenu mirovinu u slucaju stecaja poduzeća,  što ovdje ne bi bio slučaj,  radi se o d.o.o. koji bi se zatvorio po skraćenom postupku. 

Znači, po Vašem mišljenju, nakon prestanka radnog odnosa mogu se prijaviti za naknadu za nezaposlene te 06.09.2021. otici u prijevremenu mirovinu. 

Najljepše zahvaljujem, još jedanput.

 

Imate pravo od burze dobivati naknadu 450 dana (15 mjeseci), nakon sto steknete uvjete za prijevremenu starosnu mirovinu (navrsite potrebne godine zivota) uz penalizaciju od cca 12% mozete predati zahtjev za umirovljenje, ako imate dovoljno staza nemate potrebu uplacivati produzeno osiguranje.

U svakom slucaju da bi izbjegli penalizaciju mirovine bilo bi dobro da se pokusate zaposliti i steci jos nesto radnog staza i godina zivota.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Maxandpeacee je napisao:

Ne, vec sad imam dovoljno godina staza, ali ne i godine života propisane za žene, ti cu ispuniti 06.09.2021.

Poštovana,

koliko godina i mjeseci radnog staža imate npr. 01.03.2021.g. ako tada prestane radni odnos ?

Imate li pravo na dodatni staž za rođeno ili posvojeno dijete ?

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Maxandpeacee je napisao:

Ne, vec sad imam dovoljno godina staza, ali ne i godine života propisane za žene, ti cu ispuniti 06.09.2021.

Poštovana,

jeli Vam poznat prosječni vrijednosni bod (pvb) tijekom ukupnog radnog staža ?

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

bez poznavanja točnog pvb u privitku sam napravio simulaciju Vaše najniže prijevremene starosne mirovine. Morate samo paziti da Vam mirovinski staž ne padne ispod 33.g. i 6.mjeseci + 6.mjeseci za jedno dijete, znači ukupno 34.g. ukupnog mirovinskog staža. 

Okrugli iznos mirovinskog staža je važan za izračun minimalnih mirovina.

 

Maxa -Izračun mirovine.jpg

Maxa - Prijevremena starosna mirovina. makro enabled.xlsm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Maxandpeacee je napisao:

Poštovani svi ,

Najljepše zahvaljujem na uloženom trudu i vremenu.

Puno ste mi pomogli, veliko hvala.

Lijepi pozdrav 

Sto se tice pribliznog izracuna eventualne prijevremene mirovine moze se, za izracuna mirovine buducem umirovljeniku trebaju se znati njegov PVB - "prosjecni vrjednosni bodovi" za sve godine njegovog radnog staza, ako ste vec u FINI izvadili "log i pass", onda se preko e-gradjani mozete dati izracunati mirovinu na stranicama HZMO-a, ako nemate "log i pass" za e-gradjani, prvo otidjite u najblizu FINU i prema postupku navedenom u linku to obavite.
Ako jos nemate uvjet za neku od mirovina „prijevremena starosna mirovina“ ili „starosna mirovina“ a takodjer ako imate uvjet za „starosnu mirovinu za dugogodisnjeg osiguranika“, postavite kod izracuna uvjet na „mirovinu bez uvjeta“.

Ako imate token od banke to prijavljivanje na stranice HZMO-a mozete obaviti i preko tokena, u tom skucaju nemorate hodati u FINU.

https://i.postimg.cc/V65Dyx7J/Lista-...erodajnica.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija