Jump to content

Kamenčić s kamiona oštetio sajbu


Benzin

Preporučene objave

prije 3 sati , stradivari je napisao:

nisam siguran na što točno ciljate? jeste li tražili potvrdu o oštećenju od nadležne policijske postaje za eventualnu naknadu od osiguranja (ukoliko imate uključenu i opciju) ?   

 Ne znam sto su napisali u zapisnik . Rekli su kao da s obzirom da nije bio vidljiv pjesak mogo je doletit i od kotača i da će pisat da je došao iz nepoznatog smjera . Sad ne znam da li mi to kako moze pomoc ili neAko mislite na kasko to nemam, a rekli su nes da se po novom treba imat posebna polica za stakla. Nije staklo napuklo nego ima ajmo rec ogrebotinu znaci vidi se di je kamenčić udario i to je površinski sam. Kada sam doso do carglassa rekli su kao da to se neda popravit 🤔jedino da se cijela šajba razbija. 

Budem sliku dodao pa me zanima dal se moze proci tehnički s tim jer su mi rekli kao da se neće širit . Ova točkica na sajbi i ima ih sastrane jos al te su velicine 6262DA31-E46E-4B4A-8BAF-8B202A810820.thumb.jpeg.b558de866158be49e3cf8441e4ff5fe6.jpeg

uređeno: od Benzin
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što se tiče tehničkog, ovakva je situacija: ako je oštećenje manjeg oblika (npr manje od kovanice 10 lipa) i ako se nalazi van vidnog prostora vozača, onda neće biti problema. Oni će je okarakterizirati (ako primjete to) kao manju grešku. Ako je ona unutar vidnog prostora (točno nasuprot vozačkog mjesta) i ako smeta vidnom polu, te je oštećenje veće (pogotovo ako se počne širiti u vidu napokuatina, crta) od ovog gore opisanog onda će to okarakterzirat kao opasnu grešku i nećete proći. Po ovom šta vidim, ako nije ispred vozačkog sjedala ne bi trebalo biti problema

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , stradivari je napisao:

što se tiče tehničkog, ovakva je situacija: ako je oštećenje manjeg oblika (npr manje od kovanice 10 lipa) i ako se nalazi van vidnog prostora vozača, onda neće biti problema. Oni će je okarakterizirati (ako primjete to) kao manju grešku. Ako je ona unutar vidnog prostora (točno nasuprot vozačkog mjesta) i ako smeta vidnom polu, te je oštećenje veće (pogotovo ako se počne širiti u vidu napokuatina, crta) od ovog gore opisanog onda će to okarakterzirat kao opasnu grešku i nećete proći. Po ovom šta vidim, ako nije ispred vozačkog sjedala ne bi trebalo biti problema

Na vozačevoj je strani, ali nije baš tako veliko da bi smetalo u prometu. Normalno se vidi, ako se ne obraća pažnja  u to ni ne vidi se . Zvao servis koji se bavi zamjenom autostakla i rekli su ako kovanica od 5 kn pokrije oštećenje da je moguć popravak bez zamjene šajbe, ali da bi bilo najbolje da dođem do njih, a kad sam došao nakon telefonskog poziva u servisu koji se bave popravljaju staklima su mi rekli da je to kamen samo pogodio i odbio se i da je samo ogrebao da ga je samo ždrajfo i da sam imo sreće i  da staklo nije napuklo i da se neće širit. Da se to popravi trebalo bi se cijela šajba razbit sto po njima nema previše smisla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

razumijem. Vjerovatno će ostati na tome, nadzornici  u stanicama za tehnički pregled obraćaju pozornost na napukline stakla sa crtama jer se takvo što lako uoči, jer se takvo što širi. Osobno sam imao takvo oštećenje nastalo u istoj situaciji prije 10 ak godina, ali uspio sam ga sanirati u jednoj tvrtki za 200 kn. Ako dođe do širenja tog oštećenja, nećete moći proći tehnički. LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija