Jump to content

Naknadno pronađena imovina


Jack1

Preporučene objave

Pozdrav

Imam nekoliko upita, kupio bih vikendicu koja ima 3 parcele .Dvije parcele su uredno na vlasnika i moguć je čisti prijenos.Ova 3 je problematična.Na toj česticu  je osoba koja je umrla i ostavinska rasprava nije provedena nad njom, a nad ovim dvije je uredn provedena. Koliko dugo traje taj proces da se provede naknadna rasprava za tu česticu? Dali je moguća kupovina sad te čestice nekakvim ugovorom da ce se taj dio od rasprave prepisat na mene? Dal ima kojih načina da se nekako taj proces skrati.

 

U privitku se nalazi osoba Galic Sanja o kojoj se radi.Ona je poginula te za tu parcelu nije provedena rasprava. 

Screenshot_20201203-135839_Chrome.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Jack1 je napisao:

Dali je moguća kupovina sad te čestice nekakvim ugovorom da ce se taj dio od rasprave prepisat na mene?

Moguće je, vidi odredbe čl. 145 st. 4 Zakona o nasljeđivanju

P. S. u smislu pomenute odredbe zakona pod terminom "dioba" smatra se dioba nasljedničke zajednice (a ne suvlasništva), što faktički znači do donošenja rješenja o nasljeđivanju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija