Jump to content

Brisanje ovrhe iz očevidnika? 🙃


Garbo7

Preporučene objave

Poštovani, 

zanima me ako mi netko može pojasniti, naime.. 

Račun je u blokadi bio oko 86000 kn(duže od 3 god, i 6 mj. zadnjih se nije ništa naplatilo) 

Zatim dolazi od FINA-e onaj papir o jednostavnom stečaju potrošača. 

Taj dan se ode po novi očevidnik i ukupno stanje duga je 19 560 kn. 

-E sad me zanima, dali je taj dug Banci trajno (šta ga nema u zadnjem očevidniku) brisan i dali je ovo stvarno dugovanje od 19 560 kn po očevidniku? 

-Također me zanima kad rješenje o jednostavnom stečaju (nema imovine) bude pravomoćno, dali time završavaju svi dugovi ili se može bilokad aktivirati onaj gorespomenuti prema banci kojeg trenutno nema u očevidniku? 

-Dali FINA kad se račun deblokira, sama gasi zaštićeni račun ili on i dalje ostaje aktivan? 

Hvala od srca

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Garbo7 je napisao:

Taj dan se ode po novi očevidnik i ukupno stanje duga je 19 560 kn.

Kolika je glavnica i koliko dugova tj. glavnica je u pitanju?

, Garbo7 je napisao:

dali je taj dug Banci trajno (šta ga nema u zadnjem očevidniku) brisan i dali je ovo stvarno dugovanje od 19 560 kn po očevidniku? 

Koliki je uopće bio dug prema banci i ovo stvarno dugovanje je prema kome?

, Garbo7 je napisao:

Također me zanima kad rješenje o jednostavnom stečaju (nema imovine) bude pravomoćno, dali time završavaju svi dugovi ili se može bilokad aktivirati onaj gorespomenuti prema banci kojeg trenutno nema u očevidniku? 

Pravomoćno rješenje se odnosi samo na osnove koje budu navedene u njegovoj izreci.

, Garbo7 je napisao:

Dali FINA kad se račun deblokira, sama gasi zaštićeni račun ili on i dalje ostaje aktivan?

Ako niste zatvorili zaštićeni račun i ako niste dostavili Zahtjev za zatvaranje zaštićenog računa, isti Vam je i dalje aktivan. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 22 minuta, Borbena7 je napisao:

Kolika je glavnica i koliko dugova tj. glavnica je u pitanju?

Koliki je uopće bio dug prema banci i ovo stvarno dugovanje je prema kome?

Pravomoćno rješenje se odnosi samo na osnove koje budu navedene u njegovoj izreci.

Ako niste zatvorili zaštićeni račun i ako niste dostavili Zahtjev za zatvaranje zaštićenog računa, isti Vam je i dalje aktivan. 

Borbena7 hvala Vam puno. 

Znači oko 68 000 ukupno je bilo dugovanje prema banci(kredit). 

Mislim da je glavnica oko 46000,ostalo kamate. No jedino znam da je sveukupno oko 68000 kn "nestalo" iz očevidnika laički rečeno. Pa me zanima dali je to trajno ili se može aktivirati taj dug? 

Nadam se da ste me uspjeli razumit. 

Hvala još jednom :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Garbo7 je napisao:

Račun je u blokadi bio oko 86000 kn(duže od 3 god, i 6 mj. zadnjih se nije ništa naplatilo)

Mislim da je glavnica oko 46000,ostalo kamate. No jedino znam da je sveukupno oko 68000 kn "nestalo" iz očevidnika laički rečeno. Pa me zanima dali je to trajno ili se može aktivirati taj dug? 

moje mišljenje je da se najvjerojatnije dogodilo "brisanje" od FINE po službenoj dužnosti (zbog proteka vremena nemogućnosti naplate) ....što znači da vjerovnik uvijek može ponovo to pokrenuti i ponovo vas blokirati ,ako se i uspijete odblokirati....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija