Jump to content

Pravo na vojnu mirovinu


Ivan ursus335

Preporučene objave

Imat ces kad navrsis 60 godina zivota, to jest trebao bi imati 65 godina zivota, ali po clanku 26, stavak 2, tocka b), ZOHBDR-a, imas pravo smanjenja godina zivota za onoliko vremena koliko si proveo u domovinskom ratu ako je to 5 godina onda to pravo na najnizu btaniteljsku mirovinu imas kad navrsis 60 godina zivota.

Visina najnize braniteljske mirovine ce ti se odrediti prema clanku 49. ZOHBDR-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Ivan ursus335 je napisao:

Bio sam u ratu 5 godina od 91 do 96 dali imam pravo na mirovinu, drugog staža nemam, sad imam 53 godine?

Poštovani Ivane,

prema trenutnom izračunu za broj dana provedenih u borbenom sektoru a kako Vam je napisao poštovani malicovjek (temeljem sada poznatog Zakona o hrvatskim braniteljima) na 60-ti rođendan ostvarujete pravo na priznavanje pune starosne minimalne braniteljske mirovine u iznosu od:

Ivan Izracun mirovine.jpg

Ivan minimalna braniteljska starosna.makroenabled.xlsm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , prof je napisao:

Poštovani Ivane,

prema trenutnom izračunu za broj dana provedenih u borbenom sektoru a kako Vam je napisao poštovani malicovjek (temeljem sada poznatog Zakona o hrvatskim braniteljima) na 60-ti rođendan ostvarujete pravo na priznavanje pune starosne minimalne braniteljske mirovine u iznosu od:

Ivan Izracun mirovine.jpg

Ivan minimalna braniteljska starosna.makroenabled.xlsm 82 kB · 2 downloads

Evo sad sam našo papir 1589 dana borbenog djelovanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 34 minuta, Ivan ursus335 je napisao:

Evo sad sam našo papir 1589 dana borbenog djelovanja

E onda pravo na priznavanje pune starosne minimalne braniteljske mirovine ostvarujete kad navršite 60.g. i 7.mjeseci, zbog manje dana provedenih u borbenom sektoru iznos mirovine je nešto niži.

Ivan Izracun mirovine.jpg

Ivan minimalna braniteljska starosna.makroenabled.xlsm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovana Nikolina,

ima tu dosta problema za ostvariti braniteljsku starosnu mirovinu:

- nema najmanje 100 dana borbenog sektora u postrojbi HV ili kao policijski službenik u Hrvatskoj

- nema prethodnog radnog staža u Hrvatskoj, prije umirovljenja

- nema prebivalište u Hrvatskoj

- nema radnog staža u Hrvatskoj nakon umirovljenja u trajanju od najmanje 12 mjeseci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , prof je napisao:

Poštovana Nikolina,

ima tu dosta problema za ostvariti braniteljsku starosnu mirovinu:

- nema najmanje 100 dana borbenog sektora u postrojbi HV ili kao policijski službenik u Hrvatskoj

- nema prethodnog radnog staža u Hrvatskoj, prije umirovljenja

- nema prebivalište u Hrvatskoj

- nema radnog staža u Hrvatskoj nakon umirovljenja u trajanju od najmanje 12 mjeseci

Prebivaliste je imao sigurno par godina u RH , a i sada bi mogao da opet prijavi prebivaliste...

Isto tako jednu godinu radnog staža može sada da odradi, neznam samo da li moze pu o radno vrijeme ili na pola jer je u prijevremenoj  mirovini u BiH.

Ali ova prva dva uvjeta  nema... sto bi znacilo da nema nikakve sanse za mirovinom??

A jel znate da li ima ikakvi izgleda da se ubuduce poravnaju HVO I HV i da se ostvare neka primanja. 

Bilo kakav savjet je dobrodosao i unaprijed hvala. 

Lako je sada dok jos tata dodatno zaradi al sve manje moze da radi pa me je strah sta ce biti  za par godina. Doslovno mu mirovina mu bude za lijekove i struju..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana Nikolina,

uvjet za ostvariti braniteljsku starosnu mirovinu:

- je najmanje 100 dana borbenog sektora u postrojbi HV ili kao policijski službenik u Hrvatskoj

- prebivalište u Hrvatskoj

- 12 ili 24 mjeseca rada (ovisno o punom ili pola radnog vremana) nakon korištenja invalidske mirovine

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija