Jump to content

Otpremnina i blokirani račun


Zorica Kerik Kerik

Preporučene objave

Dobar dan.

Da li je ikako moguće isplatiti otpremninu na zaštićeni račun.

Naime poslodavac mi je rekao da mi otpremninu ne može isplatiti u gotovini jer osim ovrhe na novčanim sredstvima ovršena mi je i imovina, te bi oni tim postupkom bili van zakonskih okvira.

Postoji li neka mogućnost da se otpremnina ne isplati na blokirani račun.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerujem da imate ovrhu na temelju vjerodostojne isprave gdje je kao predmet ovrhe navedeno ˝općenito na imovini˝, a to nema veze sa provedbom ovrhe na svoj imovini već je ovakva isprava podobna samo za ovrhu na novčanim sredstvima koju provodi Fina ili u posebnim slučajevima za ovrhu na plaći koju provodi poslodavac. A to opet nema nikakve veze sa isplatom otpremnine. Nadalje, sukladno važećim poreznim propisima moguće je radniku na njegov zahtjev neoporezivi dio otpremnine ispatiti u gotovini, a ostatak se uplaćuje na redovan račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Prije 18 minuta, Borbena7 je napisao:

Može, ali samo neoporezivi dio.

U gotovini se smiju isplaćivati neoporezivi primici na osnovi naknada troškova prijevoza, dnevnice i naknade troškova službenih putovanja te potpore, nagrade i otpremnine koje poslodavci isplaćuju radnicima kao neoporezive primitke. Ako se neki primitak za koji je dopuštena isplata u gotovu novcu isplaćuje u svoti koja prelazi propisanu neoporezivu svotu, dio koji podliježe obvezi poreza i doprinosa treba doznačiti na radnikov tekući račun.

 

TOčNO - NEOPOREZIVI  dio može gotovina, a oporezivi mora na račun

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija