Jump to content

Mogu li imati dva posla?


m0nster

Preporučene objave

Čl. 61. st. 3. Zakona o radu:

(3) Radnik koji radi u punom radnom vremenu može sklopiti ugovor o radu s drugim poslodavcem u najdužem trajanju do osam sati tjedno, odnosno do sto osamdeset sati godišnje, samo ako je poslodavac, odnosno ako su poslodavci s kojima radnik već prethodno ima sklopljen ugovor o radu, radniku za takav rad dali pisanu suglasnost.

Radi se o institutu tzv. dopunskog rada. Kod drugog poslodavca možete raditi najviše do 8 sati tjedno, uz prethodnu pismenu suglasnost prvog poslodavca. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaš prvi post sam krivo isčitala.   Shvatila sam da ste sad zaposleni na osam sati dnevno.

Vaša situacija je obratna. Pa da, ako bismo tumačili ovaj članak zakona, budući da sad ne radite u punom radnom vremenu, a kod novog poslodavca biste radili puno radno vrijeme, treba Vam pisana suglasnost drugog poslodavca za rad kod prvog.

****

U slučaju da je netko ima drugačije mišljenje ili iskustvo, molim da se nadoveže jer ne bih htjela dati krivu informaciju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , m0nster je napisao:

U mom slučaju to znači da bi mi drugi poslodavac kod kojeg bih se zaposlio na 40 sati trebao dati pismenu suglasnost da se slaže s time da nastavim ovaj prvi posao koji sam već prijavljen na 8 sati tjedno?

Tako je i uz poštivanje maksimalnog  broja dopuštenih sati ovakvog rada (čl. 61. st. 3. Zakona o radu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Zanima me da li mogu raditi dva posla u privatnom i državnom sektoru u isto vrijeme (u isto vrijeme ne mislim npr. od 8-14 sati)

U državnom kao nastavnik u školi (puno radno vrijeme), a u privatnom bi radio kao menadžer (s tim da se ne bi trebao biti u firmi ,već sve ide preko kompjutera)

Također možda je bitno 100% sam invalid 

Hvala 

 

 

 

uređeno: od robertino27
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija