Jump to content

Tehnološki višak na kraju bolovanja


Dregoth

Preporučene objave

Radio sam u firmi prije odlaska na dugotrajno bolovanje. 

Imao sam relativno dobru plaću, zatim mjesec dana nisku prije odlaska na bolovanje 20.3 2019. 

Nova plaća (veća) prema novom ugovoru isplaćena je u onih 42 dana na teret poslodavca, a zatim naknade HZZO. 

Sad kad prestaje bolovanje velika je šansa za poslovno uvjetovani otkaz jer firma ima smanjen obujam posla. 

Kako će se računati otpremnina? Imam 9 godina u firmi. Gledaju li prosjeke tri pune plaće prije odlaska na bolovanje (dakle 12/18, 1. i 2./19) ili se gleda i onaj mjesec gdje je dio bio naknada (3/19) ili čak i 4/19 kad je isplaćena nova veća plaća, doduše kao naknada na teret poslodavca?

Pripada li mi uopće pravo na godišnji sada ako sam čitavu 2020. bio na bolovanju? 

Malo mi gori jer su mi naprasno najavili prekid bolovanja, a ne znam hoće li poslodavac pokušati nešto smuljati da me zakine za otpremninu i/ili godišnji? 

 

Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate pravo na cijeli otkazni rok za 9 godina, a to je prema Zakonu o radu 2 mjeseca. Za to vrijeme možete iskoristiti stari godišnji za 2020. godinu i razmjerni dio godišnjeg za 2021. godinu, jer nema više prenošenja godišnjeg kod novog poslodavca. 

Što se tiče otpremnine, imate pravo na 1/3 prosječne mjesečne plaće koju ste ostvarili prije prestanka ugovora o radu - dakle, tri plaće, jer se za bolovanje ne isplaćuje plaća već naknada plaće, i to za svaku godinu rada kod poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija