Jump to content

Rok za novi ugovor o radu


Teofida

Preporučene objave

Tvrtka u kojoj sam radila spojena  je s drugom tvrtkom unutar iste grupacije (tvrtke u državnom vlasništvu). Dobili smo nove ugovore o radu u prosincu 2020., ali nisam suglasna s ponuđenom plaćom. Tražim da mi se priznaju položeni atesti koji su do sada bili posebno navedeni na platnoj listi. Novi ugovor nisam potpisala, vratila sam ga nepotpisanog s primjedbom o plaći (poslana je i požurnica). Plaća za siječanj 2021. mi je smanjena za dosadašnji dodatak. Od strane poslodavca ni glasa o prekidu ugovora, povećanju plaće odnosno mojoj daljnjoj sudbini. Nije mi cilj tužiti poslodavca. Da li ima kakav rok u kojem se poslodavac mora očitovati, kako ga 'prisiliti' da ponudi zadovoljavajući ugovor ili otkaz ugovora s izmijenjenim uvjetima i otpremninu? Budući da ne može jednostrano smanjiti plaću da li mogu tražiti pismeno da mi isplati plaću po starom ugovoru? Hvala, lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija