Jump to content

Kupnja zemlje u slijedecoj situaciji?


anonimno

Preporučene objave

U pocetku je postojala parcela od 1 ral. Prodavatelj je zelio prodati jedan komad od 900m2, pa ja radio parcelaciju, kojoj je prethodilo ishođenje lokacijske dozvole.

 

Zanima me da li ja mogu kupiti tu parcelu u trenutku kad se sve sredi u katastru? Dakle, nakon sto se obradi prijavni list od geodeta i katastar odradi svoje, mogu li ja na temelju tih podataka raditi kupoprodajni ugovor s prodavateljem, te sa papirima iz katastra i tim ugovorom traziti upis vlasnistva za tu parcelu na moje ime? Postoji li tu kakav rizik ili bolje cekati da se vlasnik upise, pa onda na temelju vlasnickog lista radimo ugovor???

 

Hvala svima na pomoci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teorijski gledano mogli biste i tako, ali je rizik veci, posebno da vas nekoliko kupi isti komad parcele...(ako cemo biti malo paranoicni, ali kada je puno novaca u pitanju , nije na odmet...).

Mozda ce vam i uknjizba dulje trajati, jedino sto cete prije doci u posjed i nesto raditi s tom zemljom....

Zgodno je raspitati se na samom ZK sudu koliko im traje upis promjene koju dobiju iz katastra...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apsolutno, ali apsolutno...nakon sređivanje parcelacije, zamolite vlasnika od kojega mislite kupit parcelu da zajedno odete u gruntovnicu i neka on zatraži vlasnički list. Obratite pozorbost na slijedeće elemente iz Lista

U diječlu lista koji se zove Vlastovnica mora stajati da je npr. Ivan Ivić vlasnik 1/1 kč. broj xxxx. a u dijelu Kojoi se zove Teretovnica mora stajati TERETA NEMA,

Tek kad Vam vlasnik uruči osobno Vlasnički list možete kod bilježnika na potpis Kupoprodajnog ugovora. Komplicirano je ali zapamtite

1. Nekome vjeruj malo, nekomu Više a NIKOME ne vjeruj sve

Ljudi su opaka rasa, čudna i zla.

Sretno

Pozdrav Mike

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija