Jump to content

Prednost zapošljavanja invalid ili djete stradalog branitelja


beatrice12

Preporučene objave

Prije 37 minuta, Mister-X je napisao:

to kad se gleda vas dvoje...ali se zakomplicira kad ima još kandidata koji nisu u "privilegiranoj" skupini,a imaju više bodova...

Ako sam dobro shvatila..invalid i djete stradalog branitelja moraju najbolje napisati test ...ako najveći mogući  broj bodova ima invalid  djete branitelja i ne privilegirani onda se bira između invalida i djeteta stradalnika a privilegirani otpada.da li će se odabrati invalud ili djete stradalnika bira poslodavac. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , beatrice12 je napisao:

Ako sam dobro shvatila..invalid i djete stradalog branitelja moraju najbolje napisati test ...ako najveći mogući  broj bodova ima invalid  djete branitelja i ne privilegirani onda se bira između invalida i djeteta stradalnika a privilegirani otpada.da li će se odabrati invalud ili djete stradalnika bira poslodavac. 

da.........ako griješim neka netko ispravi

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , beatrice12 je napisao:

Ako sam dobro shvatila..invalid i djete stradalog branitelja moraju najbolje napisati test ...ako najveći mogući  broj bodova ima invalid  djete branitelja i ne privilegirani onda se bira između invalida i djeteta stradalnika a privilegirani otpada.da li će se odabrati invalud ili djete stradalnika bira poslodavac. 

Da, tako je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Mister-X je napisao:

to kad se gleda vas dvoje...ali se zakomplicira kad ima još kandidata koji nisu u "privilegiranoj" skupini,a imaju više bodova...

Što bude kada uz invalida i dijete nastradalog hrvatskog branitelja bude još 10 kandidata koji su bodovno daleko bolji od invalida i djeteta nastradalog hrvatskog branitelja? Je li oni i dalje imaju prednost samo zato što su prešli prag ili se ipak bira od ovih 10 koji su osvojili najviše bodova, hvala.

uređeno: od MedicinarZG
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , MedicinarZG je napisao:

Je li oni i dalje imaju prednost samo zato što su prešli prag ili se ipak bira od ovih 10 koji su osvojili najviše bodova,

Kako glasi sadržaj natječaja - postoje opći i posebni uvjeti koje kandidat treba zadovoljiti. Opći su određena stručna sprema, radno iskustvo i slično. Posebni uvjeti su usmeni razgovor i pismena provjera znanja, pa me zanima ovaj dio natječaja vezan za posebne uvjete?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Kako glasi sadržaj natječaja - postoje opći i posebni uvjeti koje kandidat treba zadovoljiti. Opći su određena stručna sprema, radno iskustvo i slično. Posebni uvjeti su usmeni razgovor i pismena provjera znanja, pa me zanima ovaj dio natječaja vezan za posebne uvjete?

 

"Kandidati koji podnesu pravovremenu i urednu prijavu i ispunjavaju formalne uvjete iz natječaja mogu biti pozvani na razgovor i/ili provjeru znanja, sposobnosti i vještina o čemu će kandidati biti obaviješeteni."

Tako je i bilo pozvali su na provjeru znanja te je napomenuto da na razgovor dalje idu samo kandidati s 50 % točnih odgovora. Nikad nam nisu objavili rezultate provjere znanja, ali su mi na razgovoru rekli da imam samo 2 greške u ispitu, a kolegi da nema niti jednu grešku, usprkos tome nismo dobili posao, a od izabranih kandidata vidim da nije dobila niti cura s invalidnošću nego da su izabrani neki kandidati koji su bili daleko ispod nas po bodovima provjere znanja, hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , MedicinarZG je napisao:

"Kandidati koji podnesu pravovremenu i urednu prijavu i ispunjavaju formalne uvjete iz natječaja mogu biti pozvani na razgovor i/ili provjeru znanja, sposobnosti i vještina o čemu će kandidati biti obaviješeteni."

Tako je i bilo pozvali su na provjeru znanja te je napomenuto da na razgovor dalje idu samo kandidati s 50 % točnih odgovora. Nikad nam nisu objavili rezultate provjere znanja, ali su mi na razgovoru rekli da imam samo 2 greške u ispitu, a kolegi da nema niti jednu grešku, usprkos tome nismo dobili posao, a od izabranih kandidata vidim da nije dobila niti cura s invalidnošću nego da su izabrani neki kandidati koji su bili daleko ispod nas po bodovima provjere znanja, hvala.

da ne bude nekih u startu pogrešnih odgovora ,da li se radi o privatnoj firmi ili državnim/kokalnim firmama ili institucijama...

malo mi je ovo nejasno...nikad nisu objaviti rezultati....a Vi znate da su izabani neki sa manje bodova?....a "cura sa invalidnošću",koliko ona ima bodova?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Mister-X je napisao:

da ne bude nekih u startu pogrešnih odgovora ,da li se radi o privatnoj firmi ili državnim/kokalnim firmama ili institucijama...

malo mi je ovo nejasno...nikad nisu objaviti rezultati....a Vi znate da su izabani neki sa manje bodova?....a "cura sa invalidnošću",koliko ona ima bodova?

Radi se o gradskoj bolnici... Pa nisu, ali su nas pozvali na razgovor i išli smo u razmacima svakih 20 minuta jedan kandidat, a na razgovoru bi rekli napr. imate 3 pogrešna, imali ste jednu grešku... za nju ne znam koliko ima, ali pretpostavljam da je na granici prolaza jer je bila među zadnjima na razgovoru, a kao što rekoh pozivali su nas po bodovima. Ne bih za nju niti znao da nije pisala ispit u mojoj skupini pa sam ju zapamtio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U državnim i javnim službama pravo prednosti dolazi u igru tek kada su najmanje 2 kandidata poravnata po svim drugim parametrima natječaja.

Vi ovdje spominjete pismeni dio testiranja, ali kako sami navodite o bodovima na usmenom razgovoru nitko vas nije obavijestio, pa vam u tom grmu leži zec. Ovaj kandidat koji je izabran dobio je taman toliko više bodova od svih vas ostalih na usmenom razgovoru da ispliva kao kandidat sa najvećim brojem bodova (dakle, da nadoknadi zaostatak iz pismenog).

E sad, što je vjerojatnije - da se radi o izvanserijskom kandidatu ili da ste vi svi ostali debelo inferiorniji njemu/njoj - procijenite sami i izvedite zaključak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , G-man je napisao:

U državnim i javnim službama pravo prednosti dolazi u igru tek kada su najmanje 2 kandidata poravnata po svim drugim parametrima natječaja.

Vi ovdje spominjete pismeni dio testiranja, ali kako sami navodite o bodovima na usmenom razgovoru nitko vas nije obavijestio, pa vam u tom grmu leži zec. Ovaj kandidat koji je izabran dobio je taman toliko više bodova od svih vas ostalih na usmenom razgovoru da ispliva kao kandidat sa najvećim brojem bodova (dakle, da nadoknadi zaostatak iz pismenog).

E sad, što je vjerojatnije - da se radi o izvanserijskom kandidatu ili da ste vi svi ostali debelo inferiorniji njemu/njoj - procijenite sami i izvedite zaključak.

To sam si i zaključio jer prije pet mjeseci objavili su isti natječaj i obavili razgovore pa su ga poništili (navodno tad se prijavila na natječaju ta djevojka s invalidnošću i dečko čiji tata je bio poginuo u ratu kao branitelj) pa su sve poništili kao da ipak treba pisati provjeru znanja jer žele najbolje od najboljih pa eto, nas 120 se opet prijavilo, hihi... Od svih nas na kraju na ispit je izašlo 30 osoba i nikad nisu objavili rezultate ispita nego su nam samo poslali e-mail da dođemo na razgovor. Ja i prijatelj smo od početka se prijavljivali na to... njemu su na razgovoru rekli da ima 0 grešaka u ispitu i ja sam stvarno vjerovao da će on dobiti posao, a meni su rekli da imam 2 greške (oboje smo na doktoratu i specijalizaciji iz tog područja pa bi stvarno bilo čudno da ne posjedujemo znanje jer zadnjih 10 godina samo to učimo). Na razgovoru su nas opet ispitivali gradivo iz tog područja, a ono što je posebno čudno bilo jest da su nam usred razgovora gurnuli papir da riješimo neki zadatak i da za to imamo 10 sekundi, naravno niti ja niti on nismo se niti formule sjetili, a kamo li to riješili (običan papir na koji se nismo morali potpisati). Dok smo čekali vani ti "pobjednici" natječaja su pričali s nama i govorili kako imaju ne znam 5 grešaka, 8 grešaka... i dramili kako da ne će njih nikada izabrati... izabrali su 5 dr. sc. pa sam se pomirio da su ipak dr. sc., ali ostalih 4 su bili samo magistri struke koji su kao i ti dr. sc. imali te greške... Nikad nam nisu obavijestili rang listu niti strukturu bodova, a niti da će biti neki prag na pismenom ispitu (samo je stajalo u natječaju da postoji mogućnost testiranja). Je li se tu imam elemenata za žalbu (s time da na njihovim odlukama ne piše mogućnost žalbe, ali nije niti isključena - dok u drugim gradskim bolnicama ovog grada piše pravni lijek (tipa 8 dana pravo na žalbu))? Vjerujem da ne ću postići puno, ali barem da sebe smirim da to što cijeli život učim kao budala da to nije toliko uzaludno... Puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , G-man je napisao:

U državnim i javnim službama pravo prednosti dolazi u igru tek kada su najmanje 2 kandidata poravnata po svim drugim parametrima natječaja.

upravo tako i na taj način prednost određenih kategorija je skoro mrtvo slovo na papiru,pa čak i kad se radi sve po zakonu i s dobrom namjerom......dok postoje uvjeti provjere znanja ili intervjui ta prednost je zanemariva...

prije 4 sati , G-man je napisao:

da se radi o izvanserijskom kandidatu

najvjerojatnije je to u pitanju :)

prije 2 sati , MedicinarZG je napisao:

ali barem da sebe smirim da to što cijeli život učim kao budala da to nije toliko uzaludno

teško da češ se smiriti,prije da ćeš biti još frustriranjii...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 49 minuta, Borbena7 je napisao:

A to isto nije bilo propisano uvjetima natječaja? Ako je tako, po meni bi ovdje bilo prostora za poništenje natječaja.

Ne, u natječaju je samo uz opće uvjete (naobrazba i minimalnan broj godina radnog iskustva) stajalo samo "Kandidati koji podnesu pravovremenu i urednu prijavu i ispunjavaju formalne uvjete iz natječaja mogu biti pozvani na razgovor i/ili provjeru znanja, sposobnosti i vještina o čemu će kandidati biti obaviješeteni." Na razgovoru su rekli da su prvi natječaj poništili nakon što su proveli razgovore jer u tom natječaju nije stajala mogućnost provođenja provjere znanja...

A ovo je kako je išla ta cijela priča... stvarno bih se žalio ako imam elemnata jer cijeli život učim i dokažem znanje ispitom i onda ne prođem...

Prije par mjeseci objavili su isti natječaj i obavili razgovore pa su ga poništili (navodno tad se prijavila na natječaju ta djevojka s invalidnošću i dečko čiji tata je bio poginuo u ratu kao branitelj) pa su sve poništili kao da ipak treba pisati provjeru znanja jer žele najbolje od najboljih pa eto, nas 120 se opet prijavilo, hihi... Od svih nas na kraju na ispit je izašlo 30 osoba i nikad nisu objavili rezultate ispita nego su nam samo poslali e-mail da dođemo na razgovor. Ja i prijatelj smo od početka se prijavljivali na to... njemu su na razgovoru rekli da ima 0 grešaka u ispitu i ja sam stvarno vjerovao da će on dobiti posao, a meni su rekli da imam 2 greške (oboje smo na doktoratu i specijalizaciji iz tog područja pa bi stvarno bilo čudno da ne posjedujemo znanje jer zadnjih 10 godina samo to učimo). Na razgovoru su nas opet ispitivali gradivo iz tog područja, a ono što je posebno čudno bilo jest da su nam usred razgovora gurnuli papir da riješimo neki zadatak i da za to imamo 10 sekundi, naravno niti ja niti on nismo se niti formule sjetili, a kamo li to riješili (običan papir na koji se nismo morali potpisati). Dok smo čekali vani ti "pobjednici" natječaja su pričali s nama i govorili kako imaju ne znam 5 grešaka, 8 grešaka... i dramili kako da ne će njih nikada izabrati... izabrali su 5 dr. sc. pa sam se pomirio da su ipak dr. sc., ali ostalih 4 su bili samo magistri struke koji su kao i ti dr. sc. imali te greške... Nikad nam nisu obavijestili rang listu niti strukturu bodova, a niti da će biti neki prag na pismenom ispitu (samo je stajalo u natječaju da postoji mogućnost testiranja). Je li se tu imam elemenata za žalbu (s time da na njihovim odlukama ne piše mogućnost žalbe, ali nije niti isključena - dok u drugim gradskim bolnicama ovog grada piše pravni lijek (tipa 8 dana pravo na žalbu))?

uređeno: od MedicinarZG
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , MedicinarZG je napisao:

Na razgovoru su rekli da su prvi natječaj poništili nakon što su proveli razgovore jer u tom natječaju nije stajala mogućnost provođenja provjere znanja...

Ovo im je bio opravdani razlog za poništenje natječaja, a sada su napravili ponovno istu grešku, jer su na usmeni dio razgovora pozvali samo kandidate koji su napisali pisani dio testa iznad 50% riješenih odgovora, a to je postupanje neosnovano, jer kao takvo nije bilo uređeno u objavljenim natječajnim uvjetima. Ukratko, proizvoljno su određene kandidate diskvalificirali iz natječajne utrke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Borbena7 je napisao:

Ovo im je bio opravdani razlog za poništenje natječaja, a sada su napravili ponovno istu grešku, jer su na usmeni dio razgovora pozvali samo kandidate koji su napisali pisani dio testa iznad 50% riješenih odgovora, a to je postupanje neosnovano, jer kao takvo nije bilo uređeno u objavljenim natječajnim uvjetima. Ukratko, proizvoljno su određene kandidate diskvalificirali iz natječajne utrke.

Puno Vam hvala, onda ću se žaliti na taj dio natječaja. A onaj dio s onim zadatkom koji su nam dali da riješimo na razgovoru je li to u redu ili nisu ni to smjeli? Na razgovoru su nas opet ispitivali gradivo iz ispitne literature, a ništa iz CV i općenito o radnom iskustvu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provjerite si još prije svega postoji li kakav interni pravilnik (često zvan Pravilnik o uvjetima i postupku zapošljavanja ili je to jednostavno inkorporirano kroz Pravilnik o radu) koji regulira postupak zapošljavanja i uvjete koje pojedini kandidat mora ispuniti da bi uopće došao u obzir za zaposlenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, Borbena7 je napisao:

U natječaju piše da ste trebali dobiti elektroničku poštu vezanu za razgovor i testiranje?

Da, na e-mail su nam prvo poslali poziv za testiranje s popisom literature, a onda nakon par tjedana poslali su drugi mail gdje je pisalo samo vrijeme kada trebamo doći na razgovor za posao (bez ikakvog objašnjenja, a treći mail za par tjedana nakon je bio s poveznicom za odluke. Ispod maila je samo stajalo da slobodno pitamo ako nam je nešto nejasno.

uređeno: od MedicinarZG
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , MedicinarZG je napisao:

A onaj dio s onim zadatkom koji su nam dali da riješimo na razgovoru je li to u redu ili nisu ni to smjeli?

Prema ovome što ste naveli, i ovo bi bio razlog za poništenje natječaja. Naime, popis literature temeljem koje se vrši testiranje, ne može biti temelj za testiranje na razgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Prema ovome što ste naveli, i ovo bi bio razlog za poništenje natječaja. Naime, popis literature temeljem koje se vrši testiranje, ne može biti temelj za testiranje na razgovoru.

Kolega ih je pitao zašto opet traže da riješi zadatak pa su rekli da u ispitu nije napisao postupak, ali ja sam na ispitu pitao je li treba postupak pa su mi rekli da ne treba jer je ispit višestrukog izbora (niti je u ispitu pisalo prikaži postupak) i neka izaberem samo odgovor za koji mislim da je točan... jer mi kao tako piše

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Opravdano ih je pitao, jer je pisani dio testiranja sa navedenom literaturom bio rezerviran za prvi dio tj. za testiranje koje ste već bili prošli.

I uz to su krivo napisali neku od literature... potpuno krivog autora i samo djelomični naziv pa je bilo skoro nemoguće naći tu knjigu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija