Jump to content

Odricanje i ustup zakonskog dijela


Dado83

Preporučene objave

Pozdrav svima, postoji li mogućnost da se zakonski nasljednik odrekne i ustupi svoj nasljedni dio ostalim nasljednicima ali ne u jednakim dijelilovima. Npr. 4 su zakonska nasljednika, jedan se želi odreći svoj nasljednog dijela u korist ostale trojice ali umjesto da svakome ustupi 1/12 on bi samostalno odredio koji udio ustupa pojedinom nasljedniku?

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, međutim mislim da se nismo razumjeli. Nasljedni dio se ne ustupa djelomično niti pod uvjetom, nego ustupitelj u cijelosti ustupa svoj nasljedni dio ostaloj trojici nasljednika, međutim umjesto da svakome ustupi 1/3, jednom nasljedniku bi ustupio 50% svog dijela o ostaloj dvojici po 25%. Postoji li mogućnost da nasljednik odredi udjele koje ustupa ostalim nasljednicima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi se zapravo ne odričete nasljedstva nego ga ustupate, a ustupati se može i djelomično.

Nama je javna bilježnica rekla, ako ne želimo sve cjepkati na komadiće, da se prije ročišta možemo međusobno dogovoriti što kome ide i onda će ona tako zabilježiti.
Još nije bilo ročište pa ne znam kako će to proći, ali ako se može ustupati na ovakav način, onda bi trebalo moći i tako kako Vi želite.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 47 minuta, Matrix je napisao:

U smislu citiranog se radi o nasljedničkom sporazumu

Da li bi se onda ustupanje "jednom nasljedniku bi ustupio 50% svog dijela a ostaloj dvojici po 25%" moglo izvesti kao nasljednički sporazum?
(Jer u biti bi i mi 'ustupali' međusobno jedan drugome različite omjere, iako se to drugačije naziva.)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija