Jump to content

Dokumenti za prijavu na natječaj


karar

Preporučene objave

Pozdrav,

Prema Uredbi o raspisivanju i provedbi javnog natječaja i internog oglasa u državnoj službi, čl.7 Dokazi, druga alineja glasi

„Isprave se prilažu u neovjerenoj preslici, a prije izbora kandidat će predočiti izvornik.“

U tekstu oglasa objavljenom u Narodnim novinama  na koji sam prijavljen stoji  “Svi podaci uz prijavu moraju biti dokumentirani izvornim dokumentima ili njihovim ovjerenim preslikama“, što je u suprotnosti sa gore navenom Uredbom.
Ima li osnove za prigovor ukoliko mi se prijava na natječaj odbaci kao nepotpuna jer nisu priloženi originali, tj. ovjerene kopije, (koji se ionako, kako znamo prilažu tek po odabiru kandidata)? Smije li se od kandidata tražiti original, tj.ovjerena preslika u prijavi na natječaj?

Možda je pitanje već ranije odrađeno, ako je, molim link.😔

Zahvaljujm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • karar je promijenio naziv u Dokumenti za prijavu na natječaj

Zahvaljujem na odgovoru, tako namjeravam i postupiti.
Ovo je zaista neobičan uvjet u natječaju, jer su državni poslodavci dužni slijediti navedenu Uredbu, pa onda shodno tome ne bi smjelo biti samovolje. Postupak po natječaju je u toku, pa da znam kako se postaviti.

Lp
 


 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko imate originale ili ovjerene kopije, možete ih poslati. Ukoliko ih nemate ili ih ne želite poslati, onda pošaljite obične kopije, a u samoj prijavi na natječaj se možete pozvati na čl. 7. predmetne Uredbe, tako da izbjegnete eventualni nesporazum i kasniji spor u pogledu nepotpune natječajne dokumentacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da imam originale, a na ovjeru ne mislim trošiti, jer je priloga više.
Prijava na natječaj je izvršena već prije 2 tjedna, ali tek prije neki dan sam uočio, ponovno čitajući tekst natječaja, da traže isključivo originale/ovjere, što mi je nezamislivo pri samoj prijavi. Jer to se traži tek kad odaberu kandidata, a nikad kod prijave.
Kad i ako stigne odluka o odbacivanju prijave, ulažem žalbu. Većinom se na webu samo objavi ime izabranog kandidata i tako završava natječaj.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, karar je napisao:

Većinom se na webu samo objavi ime izabranog kandidata i tako završava natječaj.

Svakako se treba dostaviti obavijest osobi koja nije podnijela pravodobnu ili potpunu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz javnog natječaja, a iz razloga jer se ne smatra se kandidatom u postupku javnog natječaja.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Prije 11 minuta, Borbena7 je napisao:

Svakako se treba dostaviti obavijest osobi koja nije podnijela pravodobnu ili potpunu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz javnog natječaja, a iz razloga jer se ne smatra se kandidatom u postupku javnog natječaja.

 

Moja iskustva su šarolika, od dobivanja navedene obavijesti, čak i na kućnu adresu, pa do dobivanja odluke o izboru dugog kandidata, u roku od svega tjedan dana, u kojem je zanimljivo kako se uspio tako brzo provesti postupak.
Da sam god znao za inzistiranje na originalima/ovjerama, ne bih ni predao prijavu.
Ali budući su državni natječaji tekstualno poprilično dugi, i zaista uvijek čitam sitna slova, ovaj put jednostavno nisam vidio da na tome inzistiraju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija