Jump to content

Ovrha bez obavijesti


Romano093

Preporučene objave

Pozdrav!

Pošto nigdje nisam uspio pronaći, zanima me da li je moguće da mi pokupe sredstva sa računa bez da me se o tome obavijesti.

Naime po nalogu Općinskog suda mi je blokiran račun, kontaktirao sam Finu i oni kažu da oni samo provode ovrhu te me oni nisu dužni obavijestiti o istoj.

Riječ je o prometnoj kazni, riješenje o kazni sa Visokog prekršajnog suda mi je stiglo početkom Veljače, ali kasnije uopće nisam dobio obavijest da mi je račun blokiran ili će biti po nalogu Općinskog suda.

Iste sam kontaktirao prije više od 10 dana i još čekam odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, nije moguće, osim ako se ne radi o zadužnici. U Vašem slučaju ne radi se o zadužnici, već o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave. 

Vjerojatno su Vam poslali rješenje a i prijedlog za ovrhu na kućnu adresu, a Vi niste bili kod kuće, dostavili su dokumentaciju na oglasnu ploču suda i protekom od 8 ili 15 dana, na FINU su dostavili dokumentaciju i blokirali su Vas.

Također, ovrhu ste mogli i očekivati ako predmet ovrhe (prometnu kaznu) niste platili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Romano093 je napisao:

Naime po nalogu Općinskog suda mi je blokiran račun,

Fina ne postupa po nalogu već po ovršnoj ispravi, pa je pitanje kakvu ovršnu ispravu, tko i kojeg datuma je dostavio Fini?

prije 2 sati , Analitichar je napisao:

Ne, nije moguće, osim ako se ne radi o zadužnici.

Ovo ne bi bilo točno, jer je Fina dužna postupati po čl. 209. st. 5. OZ., odnosno primjerak zahtjeva za naplatu dužna je otpremiti ovršeniku i to odmah po upisu osnove za plaćanje u Očevidnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija