Jump to content

Pravo na uredjenje zemljista koje granici sa cestom


AvronNet

Preporučene objave

Pozdrav,

zanima me kako je uređeno pravo vlasnika zemljista koje graniči sa lokalnom cestom na kojem su ucrtana parkirna mjesta u ingerenciji lokalne općine.

Imam potrebu na tom mjestu unutar svog zemljista napraviti novi kolni ulaz i spremiste za kante koje mi je potrebno zbog nacina funkcioniranja lokalnog komunalnog drustva.

Trenutno se natezem s tom opcinom da maknu parkirna mjesta koja bi smetala radovima i koristenju tih promjena na zemljistu. 

Naravno za kolni ulaz se moraju dogovoriti samnom, ali me tu zanima koliko smiju uopce mene uvjetovati o mjestu i velicini kolnog ulaza. Smiju li uopce utjecati na moju odluku kao vlasnika zemljista?

Kao drugo, rade problem za to spremiste koje moram napraviti i trenutno ne žele maknuti parkirna mjesta koja smetaju. 

 

Povrh toga uvjeren sam da je u toj ulici moguce parkirna mjesta preseliti na drugu stranu ulice i time zadrzati vecinu mjesta koje sada imaju ucrtane.

 

Unaprijed hvala na odgovorima :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija