Jump to content

Neplaćene kazne - izdavanje vozačke dozvole


Nbr7340

Preporučene objave

Poštovani svi,

 

Rjesenjem policijske postaje ukinuta mi je i oduzeta vozačka dozvola na rok od dvije godine i naloženo je ponovo polaganje. Prije nego sam izgubio vozačku skupio sam oko 25.000 kn kazni koje su išle na prisilnu naplatu. 
Uskoro mi istječe zabrana polaganja te idem ponovo položiti vozački ispit. Budući da svo vrijeme dok nemam vozačku trpim financijsku stetu pa i nemam za platiti kazne, zanima me dali ću u policiji dobiti vozačku dozvolu kada položim? Ako ne, dali ima neki način zamolbe ili dogovora sa MUP-om oko obročne otplate? Da bi zaradio za platiti novčane kazne treba mi vozačka dozvola kako bi mogao sve podmiriti. 
 

nadam se odgovoru. 
 

lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar tebi rješenje nije od dana 27.1.2020.?

Zabranu polaganja nikad nisi ni imao, nego nemogućnost izdavanja vozačke dozvole 2 godine nakon izvršnosti rješenja kojim je ista ukinuta.

Ako položiš i ako su prošle 2 godine od dana izvršnosti rješenja o oduzimanju, vozačku dozvolu nećeš dobiti zbog neplaćenih kazni. (čl. 152.j PZ)

Ne postoji mogućnost zamolbe, dogovora i slično. Izdavanje vozačke moguće je tek kada se kazna podmiri u cijelosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Nbr7340 je napisao:

Prije nego sam izgubio vozačku skupio sam oko 25.000 kn kazni koje su išle na prisilnu naplatu. 

Uskoro mi istječe zabrana polaganja te idem ponovo položiti vozački ispit. 

Pošto ti ne možeš dobit vozačku prije 27.1.2022 (teoretski) trebaš vidjet koje kazne nisu otišle u zastaru naplate i to probat podmiriti.A u zastaru su otišle sve koje si dobio u presudi ili prekršajnim nalogom na koji se nisi žalio prije 27.1.2019-te.

MUP nema ništa sa tvojim plaćanjem/neplaćanja kazni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav svima,

 

zanima me još jedno;

 

ako imam neplaćene kazne u RH, a po isteku mjere zabrane od 2 godine, ako odem položiti npr. BiH, dali ću moći zamjeniti BiH vozačku za HR vozačku? Napominjem da bi išao polagati tek po isteku mjere zabrane. Jer ako pričekam još jednu godinu s neplaćanjem kazni moglo bi otići u zastaru... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Iustitia_ZD je napisao:

 

Doduše ako položiš u BiH možeš voziti s njihovom vozačkom godinu dana po RH bez kazne.

Nakon toga je 1000 kn kazna ali mogu ju naplatiti samo jednom. 😁

Neće ti ni oni izdat vozačku ako nemaš reguliran boravak.

Može ti naplatit svaki koji te zaustavi.😀

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , sivko je napisao:

Neće ti ni oni izdat vozačku ako nemaš reguliran boravak.

To on već zna.

prije 18 sati , sivko je napisao:

Može ti naplatit svaki koji te zaustavi.

Ima već sudske prakse po tom pitanju, tako da njemu svaki policajac može izdati nalog, ali ne mora 1000 puta platiti kaznu za nezamjenjivanje inozemne vozačke za hrvatsku. Svaki sud će to uvažiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate provjeriti sa službom za poslove sa strancima države BiH.

U njihovo zakonodavstvo se ne razumijem, ali vidim da imaju detaljno na internetu osnove za prijavu boravka itd.

Inače iz prve ruke znam da se s ovima u autoškoli može dogovarati, ako kažete da ste imali vozačku u HR šansa je 99.5% da vas direktno puste na teorijski ispit i ako njega položite možete odraditi i praktični dio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav svima,

 

krenuo sam u proces placanja kaznu :) 

 

Imam pitanje ako netko možda zna da ne hodam po institucijama i zovem...;

U fini imam 4 kazne koje su iz perioda:

1. 07.05.2018. 
2. 28.5.2018.

3. 27.09.2018.

4.* 15.1.2019. * (3 godine prolazi 15.01.2022.) 

 

Za prve tri kazne (prva tri datuma) je prošlo 3 godine od dana od kada potražuju, a još je uvijek na fini? 
 

Četvrti datum (15.1.2019.) je najveća kazna koju bi volio izbjeći platiti prije nego izvadim vozačku dozvolu. 27.1.2021. Imam pravo izvaditi vozačku dozvolu uz uvijet da nisam u registru. 
Registar neplaćenih kazni nisam gledao ali pretpostavljam ukoliko je na fini da je isto tako i u registru neplaćenih kazni, pa bi zamolio našeg kolegu Sivka koji je bio aktivan oko ove teme i ostale da mi pomognu svojim savjetima. 
 

Unaprijed se zahvaljujem.

Lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , drot13 je napisao:

Ako su prošle 3 godine, vidiš tko je to spustio na FINA-u i kontaktiraš ih da ih maknu (i sa FINA-e i iz Registra, mada bi se on trebao automatski brisati, možeš i to provjeriti na netu). Treća će tek isteći za koji mjesec, a ako prođe 3 godine i od ove zadnje, čist si i možeš izvaditi vozačku dozvolu.

Hvala na pisanju. 
 

Prva i druga kazna je izdavatelj, barem n na fini - MUP, treća kazna koja istječe u 9. Mjesecu je izdavatelj prekršajni sud, a za ovu koja istječe u prvom mjesecu (taman pred istekom mjere izdavanja vozačke) je izdavatelj MUP. Tako stoji na fini. 
Mozete mi pomoći na koji način se tu obratiti MUP-u oko tog problema? Dali otići osobno u postaju upravnih poslova  ili pisati mail? Dali ste sigurni da će se samo tako odreći potraživanja? Puno hvala na odgovoru 

Unaprijed se zahvaljujem 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija