Jump to content

Manipulacije parking zonama


Katanac

Preporučene objave

Poštovanje. 

Nekidan dođem na parking na kojem nisam duže vrijeme bio, inače redovan gost istog parkinga već godinama. Uredno mobitelom platim satnu kartu za tu zonu (1. Zona) I odem obavljati svoje poslove.

Na povratku ispod brisača nađem Dnevnu Parkirališnu Kartu, odnosno kaznu za ne plaćanje parkinga u visini od 70,00 kn. Pomisli da je neka greška, da je netko svoj slip prebacio na moj auto, al ne, svi podaci o autu i registracija točni. Gledam u čemu je problem, provjerim poruke u mobitelu, sve je regularno imam poruku "Platili ste parkiranje vozila XX XXX XX u Xxxxxx zona 1 (4 kn) do 12:56. Broj transakcije: xxxxxxxxxxx. Naknada za placanje iznosi 0,89 kn." 

Tek mi onda ništa nije bilo jasno. 

Malo bolje prostudiram dnevnu kartu, kad na njoj piše - "NULTA ZONA" (izmijenjeno prije par mjeseci kako ću kasnije saznat sa Googla I podignuta cijena za 2kn/h tj. Sasa je 6kn/h) 

Dakle pružatelj usluge parkinga ne da je podigao cijenu parkinga te automatski naplatio te dvije kune koje sam bio spreman platiti jer očito nisam imao nikakvu namjeru izbjegavati plaćanje, već je bezobrazno i beskrupulozno, bizantinska i prevarantski preimenovao zonu kako bi korisnike svojih usluga doveo u očitu zabludu te im naplaćivat kazne za "prekršaje" koje nisu počinili (zbog ovog smatram da je ovo stvar obveznih odnosa a ne prometnih prekršaja kojih nije bilo). 

Ne pada mi na pamet da im platim kaznu od 70,00 kn. Na kraju krajeva imam dokaz da sam platio 2/3 satne karte istom pružatelju usluge, pa neka mi tih 2/3 kazne oproste. Spreman sam prihvatiti odgovornost i platiti 1/3 kazne iako je i to bezobrazluk neviđenih razmjera s njihove strane. 

Koje su mi opcije i manevarski prostor. Imam još 3 dana (ako se računa kalendarskih 8 dana). 

 

Hvala 

uređeno: od Katanac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 05. 05. 2021. at 15:49, drot13 je napisao:

Opcije su ti nikakve, jer si bio parkiran u toj zoni, a nisi platio cijenu parkiranja te zone. Kad si stao, trebao si vidjeti na pločama što piše. Sad, možeš se probati tužiti, ali pitanje je koliko se to isplati da se ne nabiješ još kakve troškove... 

Znači ja uplatim 2/3 parkirane karte na jedan od njihovih računa, a oni meni kaznu zbog 2 kune manjka. I to zato jer su promijenili broj računa kako bi namjerno doveli korisnike usluga u zabludu. 

Normalno bi recimo bilo da prvi put ide opomena, sa naznakom o promjeni tarife i broja računa, a drugi put sankcija, radi se o 2 kn koje ljudi, ne svojom greškom, ne uplate. Koja je svrha SMS parkinga ako se od ljudi očekuje da svaki put odu do parking automata provjeravati opće uvjete korištenja. Pogađaš, radi se o namjernom dovođenju potrošača u zabludu. Ili o stopostotonoj nekompetentnost nekog uhljeba u Općini koja upravlja parkingom.

Dakle ostaje samo medijska difamacija. S guštom ću im to napravit pred izbore, prisjest će im svaka moja kuna. 

uređeno: od Katanac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , drot13 je napisao:

Parkirao si se u jednoj zoni, a platio drugu. U svakoj ulici ima nekoliko ploča s oznakom zone, treba uvijek provjeriti. Što se njih tiče, situacija je čista.

Ne, to nije točan opis događaja. Parkirao sam u jednoj zoni a platio zonu kojoj je taj parking do jučer pripadao. Sada je naprasno i bez konzultiranja/informiranja korisnika ime zone i račun izmijenjen. Lova i dalje ide istom vlasniku parkinga, samo na drugi račun. Zona nije primjereno obilježena, osim malim slovima na parking automatu. Svrha SMS parkinga nije da svaki put šetaš do parking automata provjeravati opće uvjete korištenja usluga. Sve se to moglo lako predvidjeti i riješiti unaprijed, a ako nije postoje samo dva moguća razloga: 

1) u općini rade nekompetentni uhljebi

2) namjerno dovode korisnike u zabludu kako bi im mogli odraditi drakonske kazne, za manjak od 2 kn naplatiti im 70 kn. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija