Jump to content

Aneks ugovor o radu


DLMI

Preporučene objave

Poštovani, poslodavac mi je saopćio da će mi smanjiti bruto plaću za 1000 hrk sa čime se ja ne slažem.

Imam staža 25 godina, a u sadašnjoj tvrtci 19 godina (1.7 će biti),  u 9 mjesecu navršiti ću 50 godina.

Ukoliko ne potpišem, rečeno mi je da imam pravo na otpremninu prema zakonu 1/3 bruto plaće za svaku godinu staža kod sadašnjeg poslodavaca. 

Ne planiram potpisati taj aneks, pa vas molim da mi odgovorite na nekoliko pitanja:

1. Koliki mi je otkazni rok i moram li raditi za vrijeme otkaznog roka ?

2. Imam li u ovom slučaju pravo na naknadu sa Zavoda za zapošljavanje i ako da koliko dugo vremenski mogu ostvarivati to pravo?

3. Koja se bruto plaća uzima kod izračuna otpremnine? Postojeća ili po aneksu ugovora o radu koji nisam potpisala?

4. U kojem roku moram dati odgovor poslodavcu? Aneks  mi je uručen 11.5

Hvala unaprijed na odgovoru. 

Ivanka 

uređeno: od DLMI
Dodatno pitanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

1. Otkazni  rok računa se prema godinama staža kod poslodavca što kod vas iznosi cca. 2 mj i 2 tj i poslodavac Vas može osloboditi rada za vrijeme trajanja istog.

2. Da li imate prava na naknadu sa burze ovisi o tome što će pisati kao razlog prekida radnog odnosa ( to NE smije biti otkaz od strane radnika,sporazumni ili otkaz zbog skrivljenog ponašanja radnika nešto sl ).

3. Uzima se ona brutto plaća koja još  vrijedi tj. plaća koja je navedena  u ugovoru o radu koji je još na snazi.

4. Nisam naišla na podatak u kojem roku morate odgovoriti poslodavcu ali piše da poslodavac mora dati "primjereni rok" 

 

Lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija