Jump to content

Korištenje zajedničkog potkrovlja


ĐanaS

Preporučene objave

Pozdrav! Zanima me na koji pravni način mogu stanare u zgradi pitati da li mogu dio potkrovlja koji se nalazi iznad moga stana koristiti za svoje potrebe? Iznad četvrtog kata nalazi se potkrovlje, koso krovišta, koje je zapušteno i  treba ga očistiti jer puno izmeta od golubova. Tamo nitko ne zalazi jer nema nikakve funkcije i nema načina da se dođe do njega, nego ljestvama. Mi bi htjeli iz našeg stana probiti gore i napraviti sobu. Ne znamo na koji način da pitamo stanare u zgradi da li nam žele ustupiti to potkrovlje. Hvala! Lp. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete probati pismeno iznijeti svoju namjeru te ih tako obavijestiti međutim možda bi bilo najbolje zatražiti od predstavnika suvlasnika sastanak na kojemu bi ih usmeno o tome obavijestili, obrazložili svoju namjeru te zatražili njihovu suglasnost za to (potpisanu). No kako suvlasnici nemaju nekakove koristi od toga bilo ostalo zapušteno ili vam dali suglasnost za korištenje, nemojte se iznenaditi da se zatraži da to otkupite (što bi čak mogli i vi predložiti) na način da se npr. dogovorena cijena za taj dio uplati u pričuvu. Na ovaj način s ugovorom bi bili i sami zaštičeniji, te ako nije etažirano, u nekom trenutku imali osnova za upis cijelog toga dijela pod vlasništvo posebnog dijela nekretnine. A ako je etažirano, s elaboratom preetažiranja  bi također mogli to upisati kao vlasništvo posebnog dijela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 minuta, Spitfire je napisao:

Možete probati pismeno iznijeti svoju namjeru te ih tako obavijestiti međutim možda bi bilo najbolje zatražiti od predstavnika suvlasnika sastanak na kojemu bi ih usmeno o tome obavijestili, obrazložili svoju namjeru te zatražili njihovu suglasnost za to (potpisanu). No kako suvlasnici nemaju nekakove koristi od toga bilo ostalo zapušteno ili vam dali suglasnost za korištenje, nemojte se iznenaditi da se zatraži da to otkupite (što bi čak mogli i vi predložiti) na način da se npr. dogovorena cijena za taj dio uplati u pričuvu. Na ovaj način s ugovorom bi bili i sami zaštičeniji, te ako nije etažirano, u nekom trenutku imali osnova za upis cijelog toga dijela pod vlasništvo posebnog dijela nekretnine. A ako je etažirano, s elaboratom preetažiranja  bi također mogli to upisati kao vlasništvo posebnog dijela.

Hvala Vam na odgovoru. Puno ste nam pomogli. Recite mi usput, da li mi možda možete okvirno pomoći koju da cijenu ponudim ako se radi o nekih 25 m2? S obzirom na stanje potkrovlja. Ili da mi oni sami odrede?. Hvala! Lp. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bih stvarno znao koliko bi to vrijedilo jer se nekakova cijena uglavnom računa po području na kojem se nalazi nekretnina te sličnih cijena koje se mogu postići na tome području za takav dio nekretnine. Možda bi okvirno saznali kod nekog ovlaštenog procjenitelja, pa bi mogli ponuditi i pregovarati o cijeni na osnovu onoga što bi još trebali uložiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija