Jump to content

Neisplaceni prekovremeni


Benzin

Preporučene objave

Radio sam od 1.3-30.4.2021. Uglavnom 30.4 nije produzen ugovor jer  su ograničeni s brojem radnika radi korone i potpore i ako oce potporu ne smije imat vise od 9 zaposelnih. Pošto firma ima sjedište u Os a ima  pogon u ZG- Znači rade u OS i ZG uglavnom i nesmije bit više od 9 zaposlenih tako da navodno jedan iz OS otišao i ja iz ZG . E al 4 mjesec sam ja imao negdje oko 25 h prekovremenih. U ugovoru piše da radnik ima pravo na 50 % uvećanja place za prekovremene ,a meni je isplaceno 3400 kn. Platnu listu nisam dobio, pa me zanima kako bi ja sad mogao dokazati prekovremene i dobiti još novca. Da li se meni išta isplati po tom pitanju jer firma navodno ima velike dugove  itd. Ne znam ni sam kako bi ja mogao tražiti isplatu  i dal je isplativo ili on računa da sam ja kriv sam što sam ostajo duže. Radno vrijeme je do 16 nilo a ja sam u razdbolju od 22-29.4 dolazio u Zg oko 18,19,20 ovisi kako koji dan i tu se skupilo tih prekovremnih. 

Edit: Konkatirao poslodavca i pitao ga zašto nije obracunao prekovremene,pa je samo pročitao poruku nije odg niš

uređeno: od Benzin
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija