Jump to content

Nasljeđeni dugovi


said

Preporučene objave

Pozdrav

Radi se o dugu iz 1997g koji je glasio na mog oca a moj djed mu je bio tad jamac sa svojim nekretninama. Moj otac je umro 3g kasnije te kredit nije vracen, postupak se onda vodio protiv mog djeda i prije 2-3 godine je provedena ovrha na nekretninama koje su bile u toj hipoteci ali sad je i djed umro te smo nekretnine nasljedili ja i moja braca pa se sad postupak vodi i protiv nas ponovo.

Mene sad zanima sta nam je ciniti i dal ta ovrha moze ici u smjeru da oni idu na nasu imovinu ili nase place jer nasljeđena imovina nije ni blizu vrijednosti koju sad taj dug iznosi sa svim tim zateznim kamatama i slicno?

Obratio sam se odvjetniku i prijedlog je da se nagodimo i platimo dio duga sto meni ne odgovara jer ne zelim placati dugove za koje nisam odgovoran, za nasljeđene nekretnine me nije briga ali svoj novac ne zelim davati za te dugove. I gdje god sam citao navodi se da ako platimo bilo sto od tih dugova znaci da dug priznajemo i moze doci do toga da moramo platit cjeli iznos?? 

Ako moze kakav savjet jos i da li je odvjetnik mozda u pravu?

Iako mi odvjetnik djeluje totalno ne zainteresirano i kao da gleda svoju korist ili sto vec jer on tvrdi da sam ja potpisao nekakvu hipoteku ili sto vec za taj kredit iako sam ja tad imao 9 godina kad je taj kredit dizan i da cu biti tuzen kao solidarni duznik?

Potrazivanja su bila od banke koja je propala te su sad ta potrazivanja presla na RH ministarstvo financija koliko sam skuzio.

Imate kakav konkretan savjet? Da mjenjam odvjetnika?

I taj dug je star eto preko 20g i sad je kamata veca od glavnice? Sto uciniti?

Hvala 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 minuta, said je napisao:

Mene sad zanima sta nam je ciniti i dal ta ovrha moze ici u smjeru da oni idu na nasu imovinu ili nase place

Da, mogu bez ikakvog problema predložiti ovrhu na drugim predmetima i sredstvima ovrhe.

prije 23 minuta, said je napisao:

Obratio sam se odvjetniku i prijedlog je da se nagodimo i platimo dio duga sto meni ne odgovara jer ne zelim placati dugove za koje nisam odgovoran,

Odgovorni ste za dugove do visine vrijednosti naslijeđene imovine.

prije 23 minuta, said je napisao:

za nasljeđene nekretnine me nije briga ali svoj novac ne zelim davati za te dugove.

Onda prodajete te nekretnine i namirite dug.

prije 24 minuta, said je napisao:

I gdje god sam citao navodi se da ako platimo bilo sto od tih dugova znaci da dug priznajemo i moze doci do toga da moramo platit cjeli iznos?? 

Ovo bi bilo posve netočno, jer se Vas ne pita, da li priznajete dug ili ne.

prije 25 minuta, said je napisao:

Ako moze kakav savjet jos i da li je odvjetnik mozda u pravu?

Slažem se sa odvjetnikom, nagodba bi bila najbolje rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako da prodamo nekretnine koje imaju teret na sebi to nitko nece ni kupiti?

Visina nasljedstva nije dovoljna ni blizu iznosa glavnice.

Da li nema nekakve zastare tu ili neceg jer to traje 23-24g vec?

Da li mozemo ponuditi da uzmu sve te nekretnine kao sto vec i jesu i da mi nemamo vise nista s tim?

Mi smo vec jednom bili na sudu i slozili se da se provede ovrha nad tim nekretninama kao sto je i napravljeno ali kazem nisu prodane i djed je umro te sad opet nas terete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, said je napisao:

Kako da prodamo nekretnine koje imaju teret na sebi to nitko nece ni kupiti?

U dogovoru sa ovrhovoditeljem.

prije 2 minuta, said je napisao:

Visina nasljedstva nije dovoljna ni blizu iznosa glavnice.

Vi za dug odgovarate samo do visine vrijednosti nasljednog dijela.

prije 2 minuta, said je napisao:

Da li nema nekakve zastare tu ili neceg jer to traje 23-24g vec?

Zastara je prekinuta s tim pokrenutim ovršnim postupcima, a nakon prekida teče iz početka.

prije 3 minuta, said je napisao:

Da li mozemo ponuditi da uzmu sve te nekretnine kao sto vec i jesu i da mi nemamo vise nista s tim?

Nekretnine Vam nitko nije oduzeo, one su i dalje u Vašem vlasništvu. Možete se s njima nagoditi da zajedno prodate nekretnine i da se iz prodajne cijene dug ima smatrati namiren.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Htio sam jos reci da sam svjestan da sam odgovoran za nasljeđeni dug ali do koje granice?

Vrijednost nasljedstva je mozda 30-40t (sveukupno sto smo dobili ja i braca) kuna a dug je preko 100k eura s kamatama.

I da prodamo nekretnine, sto ce biti s tom razlikom tko ce to platiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, said je napisao:

Htio sam jos reci da sam svjestan da sam odgovoran za nasljeđeni dug ali do koje granice?

Za dug odgovarate do visine vrijednosti imovine koju ste naslijedili od ostavitelja za čije dugove odgovarate. Znači, ne možete odgovarati za dio duga koji premašuje vrijednost naslijeđene imovine.

prije 5 minuta, said je napisao:

I da prodamo nekretnine, sto ce biti s tom razlikom tko ce to platiti?

Nitko, a to je briga vjerovnika, a ne Vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija