Jump to content

Dassault Rafale f3-R


Mrljavac

Preporučene objave

Kupili smo odlične zrakoplove (dosta smo ih "masno" platili). Rafale je jedan od najboljih borbenih zrakoplova, ali imat ćemo dosta problema. Nemamo tako sposobne pilote, infrastrukturu, mehaničare, nemamo zapravo ništa pa, moglo bi nas to puno više koštati od zrakoplova.  Pitanje je i koliko će ti borbeni avioni biti od koristi tj iskorišteni. Zastrašivanje neprijatelja s tako brutalnim avionima (uzevši u obzir naš državni proračun) je upitno. Treba Rafale i naoružati, raditi vježbe, a koliko košta uzlijetanje i slijetanje te mrcine od aviona, a i punjenje goriva u zraku....mislim da će nam NATO morati dobro podmazati kupovinu ovih aviona, a bojim se da ce ih voziti letjeti, odnosno koristiti samo odlično obučeni francuski piloti jer Rafale je zahtjevan, brutalan, odlično opremljen i jedan od najboljih borbenih zrakoplova na svijetu. Usudim se taj borbeni zrakoplovak usporediti sa Raptorom. Ali, o tom po tom. Nije isto uspoređivati zrakoplove na "aeromitingu" kad nemaju naoružanje, odnosno su gotovo superlagani a, u ratu kad su maksimalno naoružani i teški do maksimuma, opremljeni elektronikom, bombama i raketama....i da ne nabrajam i navodim ostalu opremu, komunikaciju i sposobnost pilota kad moraju biti izloženi smrtnoj opasnosti. Imamo i one lažne "puhaljke" što izbacuju da bi "zavarali" rakete zrak-zrak, a ima i još puno drugih stvari koje puno koštaju.  Malo se češem sa olovkom oko uha i računam. Mislim da će nas puno više koštati, ali što je, tu je, sada je gotovo. Imate li Vi gospodo mišljenje? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O.K. skupo, brutalno... da će koštati-hoće. Pa majku mu nismo mi najgluplji narod na svijetu da se neće naći stotinjak inžinjera i tehničara sposobnih da to održavaju, te petnaestak momaka - domoljuba da ih sa zadovoljstvom  lete. Ljude treba platiti i poštivati kao u svakom poslu i nema sekiracije. Nisam sklon mišljenju kako mi to ne možemo i ne znamo, naravno da stariji ljudi to ne mogu, pa  većinom koristimo nekih 20-40 % mogućnosti današnjih mobitela, međutim dajte to djetetu od 15 godina i da vidite koja čuda radi i zato  ne treba se bojati moderne tehnike. U biti mislim da bi trebalo zaposliti novu generaciju ljudi od samog početka, obučiti ih i dati im da se skupo "igraju". Pa tko je od nas 90. očekivao da ćemo stvoriti samostalnu državu,  svejedno smo vjerovali i uspjeli.

Što se tiče novaca ima ih i previše, samo je pitanje kako se i na što  troše. Pa RH je vjerojatno jedina država u povijesti svijeta koja financira sve one koji je nisu htjeli i ne žele je, ali vole kune.

Pročistit poticaje, javnu nabavu, cijene proizvoda za  javne i državne institucije i da vidite "love do krova". Samo da navedem kao primjer javne dražbe u kojoj bi se dala cijena nekog projekta, a izvođači bi javno dražbovali  nižu cijenu da dobiju posao bez mogućnosti aneksa ugovora-ono "aneksa-možeš misliti???" ili ako nema ponude niže cijene ide ponuda više pa tko dobije- dobije, naravno hoćete dražbovati dajte i bankovnu garanciju da ćete posao i završiti. E, ali komu bi  u tom slučaju političari bili važni što bi radili sa "zatvorenim ponudama". U državi u kojoj institucije funkcioniraju prema svakome jednako političari bi odlučivali o smjeru razvoja države, a ne o zapošljavanju čistačice. 

Na kraju iz vlastitog iskustva mogu kazati  od granate, metka.. da se zakloniti ali kad iz "jastreba" vidite da je otkačio dvije ispod krila samo se molite Bogu da vas promaši, gledate a nemate s čim vratiti, e to je hebeno vjerujte. Za  avione veliko da, bilo koje kao sredstvo odvraćanja, jer ne ponovilo se.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , marona5 je napisao:

O.K. skupo, brutalno... da će koštati-hoće. Pa majku mu nismo mi najgluplji narod na svijetu da se neće naći stotinjak inžinjera i tehničara sposobnih da to održavaju, te petnaestak momaka - domoljuba da ih sa zadovoljstvom  lete. Ljude treba platiti i poštivati kao u svakom poslu i nema sekiracije. Nisam sklon mišljenju kako mi to ne možemo i ne znamo, naravno da stariji ljudi to ne mogu, pa  većinom koristimo nekih 20-40 % mogućnosti današnjih mobitela, međutim dajte to djetetu od 15 godina i da vidite koja čuda radi i zato  ne treba se bojati moderne tehnike. U biti mislim da bi trebalo zaposliti novu generaciju ljudi od samog početka, obučiti ih i dati im da se skupo "igraju". Pa tko je od nas 90. očekivao da ćemo stvoriti samostalnu državu,  svejedno smo vjerovali i uspjeli.

Što se tiče novaca ima ih i previše, samo je pitanje kako se i na što  troše. Pa RH je vjerojatno jedina država u povijesti svijeta koja financira sve one koji je nisu htjeli i ne žele je, ali vole kune.

Pročistit poticaje, javnu nabavu, cijene proizvoda za  javne i državne institucije i da vidite "love do krova". Samo da navedem kao primjer javne dražbe u kojoj bi se dala cijena nekog projekta, a izvođači bi javno dražbovali  nižu cijenu da dobiju posao bez mogućnosti aneksa ugovora-ono "aneksa-možeš misliti???" ili ako nema ponude niže cijene ide ponuda više pa tko dobije- dobije, naravno hoćete dražbovati dajte i bankovnu garanciju da ćete posao i završiti. E, ali komu bi  u tom slučaju političari bili važni što bi radili sa "zatvorenim ponudama". U državi u kojoj institucije funkcioniraju prema svakome jednako političari bi odlučivali o smjeru razvoja države, a ne o zapošljavanju čistačice. 

Na kraju iz vlastitog iskustva mogu kazati  od granate, metka.. da se zakloniti ali kad iz "jastreba" vidite da je otkačio dvije ispod krila samo se molite Bogu da vas promaši, gledate a nemate s čim vratiti, e to je hebeno vjerujte. Za  avione veliko da, bilo koje kao sredstvo odvraćanja, jer ne ponovilo se.

 

Nije bit gdje ćeš zavrnuti pipu , već su se mogli kupiti avioni po jeftinijoj cijeni.isti naravno.ali mora nekome “ kapnuti “ u džep za naredne generacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bit posta i jest da se kupe bilo koji od četiri ponuđena i to kao sredstvo odvraćanja mogućeg agresora i sigurnosti svih građana RH, a isto tako i da se država uredi i funkcionira kako to treba biti, zapravo da bude poštena i pravedna prema svim svojim stanovnicima i eto budućnosti i novaca. Nažalost nije tako, branitelji su Lijepu našu u krvi stvorili i očito pogrešno misleći da je njihov posao odrađen, predali je u ruke političarima, a kakvi su oni to svakodnevno vidimo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije par godina zbližio sam se s jednim amerikancem koji koji već godinama dosta vremena zbog posla provodi u hrvatskoj, malo se popilo i nekako je krenuo razgovor o prijateljstvu i povjerenju. Za mog sina je rekao da je on 100% siguran da je on američki simpatizer i prijatelj a za mene 50 %. Malo me naljutio pa sam ga upitao čime sam ga to povrijedio da me ne smatra za dobrog poznanika. Odgovorio mi je kako me je vidio da čitam na ruskom pismu (čirilici) (upute za stavljanje stroja u pogon) Dokle god budu na rukovodećim položajima ljudi koji su u školi učili čirilicu nama amerikanci neće dati svoje avione i zato su nam u ovom trenutku najbolji francuski.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..je, je, zato nam nisu dali ni MVRAP-ove, zato nam nisu dali ni Kiowe, zato nam neće dati ni Bradleye, a vjerovatno niti BlackHawke..hajde da je to rekao neki američanski dužnosnik, ovako je teza dovoljno bzveze da sam se razmišljao bih li post obrisao ili ne, ali "sezona je kiselih krastavaca" pa hajde, nek stoji..moji američanski poznanici (od kojih su neki u Army) bi rekli, ako imaš para, prodat ću ti i rođenog oca..naravno uz određene uvjete, jer su to ipak američani, ali ipak hoće jer se ne radi tu o stupnju prijateljstva nego o interesu..Rafale je u trenutnoj situaciji i omjeru cost/benefit sasvim logičan i najbolji izbor i iskreno me pomalo čudi da je isti izabran a nije se išlo u nekakove muljaže s F-16..bit će da nam i političari lagano sazrijevaju, učili čirilicu u školi ili ne...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija