Jump to content

pravilna raspodjela kuće


ma1007

Preporučene objave

Poštovani, brat i ja nasljeđujemo obiteljsku kuću  naših roditelja u omjeru 1/2  svakome.  U kući su živjeli samo otac i majka jer smo i ja i brat prije 15 godina otišli svatko za svojim životom u drugo mjesto. Prije  2 godine brat se vratio u roditeljski dom i uložio je u u kuću oko 15 tisuća eura   i sad inzistira da bi na osnovu  toga  po nekoj njegovoj raspodjeli njemu trebalo  pripasti 3/4 kuće , a meni bi isplatio  1/4 jednog dana  (  a to bi možda bilo nikad , jer znam njegov financijski status). Roditelji su još uvjek živi i samostalni  ,  financijsku raspodjelu ostavljaju nama na dogovor. Najviše me brine da se brat u kuću vratio sa nekim skrivenim motivom  i da  mu je jedini cilj   prisvojiti  cijelu kuću na  što povoljniji način za sebe. Kako da  se postavim u ovom slučaju ,  da budem pravedan , a opet ne mogu dopustiti da me netko izigra ....  unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trenutno je upisan otac kao vlasnik , ali  kuću oporučno ostavlja meni i bratu  svakome,1/2  , a nama ostavlja da se međusobno dogovorimo tko će koga isplatiti, ali ovaj je meni više puta napomenuo da smatra da bi njemu trebalo pripasti 3/4 ,  zbog toga jer se on vratio u kuću prije 2 godine i uložio nešto novca u adaptaciju, a mene bi isplatio 1/4 ( mada sumnjam da bi se to ikada desilo), tako da bi cijela kuća pripala njemu. Želim biti pošten, ali definitivno ne izigran. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , ma1007 je napisao:

Kako da  se postavim u ovom slučaju

Trenutno nikako, to stoga što su roditelji žive, odnosno nayljedstvo nije otvoreno. 

 

prije 8 minuta, ma1007 je napisao:

kuću oporučno ostavlja meni i bratu  svakome,1/2

Tako će i biti, dakle kad u budućnosti dođe do ostavinske rasprave, vaše je da se prihvatite nasljedstva. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija