Jump to content

Odricanje u korist majke


anonimno

Preporučene objave

nakon smrti oca odrekao sam se djela stana kao i sva ostala braca i sestra(ukupno nas 3) u korist majke. Mozda bih i postupio drugacije ali u tom trenu bio sam pod pritiskom ostalih. Da bi pok. majka sa sestrom potpisala ugovor o doz. uzdrzavanju i njoj pripao stan.? Imam li kakva prava posto sam ocito bio u zabludi i naveden da postupim suprotno od onog sto sam namjeravao?

hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ane je napisao:

pod pritiskom ostalih.

ocito bio u zabludi

 

Jel to odricanje bilo pod prisilom ili u zabludi na kraju? Kako se ocitovalo?

 

Gdjo Ane ja sam mislio postupiti drugacije tj prihvatiti svoj dio koji mi je pripao nakon smrti pok oca. Ali sam bio pod pritiskom sestre (pravnice - sada odvjetnice) koja je ultimativno zahtijevala da se odreknemo u korist majke.

Ni u snu se nisam nadao da ce to tako zavrsiti - tj i moj dio u njenom ugovoru o dozivotnom uzdrzavanju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hocu da kazem da mi je ocito da se tu radi o dugorocno pripremanom prisvajanju od strane dobro upoznate (profesionalac) osobe. A u prilog tome govori i prijedlog podjele ostatka imovine koji je usao u ostavinsku podjelu i na kojem se vidi pokusaj prisvajanja najkvalitetnijih djelova jedne druge nekretnine bez da ja imam pravo prolaza (dobio bi pravo prolaza preko njenog terena)..itd itd

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Greška je pocinjena u tome sto ste se ODREKLI u korist majke, a trebali ste majci dati pravo plodouzivanja, a onda nakon njene smrti dolazi do nove priče. Što se tiče zablude, imate osnova i za tu priču, jer vaša sestra, odvjetnica je zlouporabila Vaše neznanje te Vas navela na odricanje, a kasnije ona sklopila ugovor s majkom. Pitanje je samo sto je radio javni biljeznik na ostavinskoj raspravi, morao Vas je upozoriti na pravne posljedice te odluke, ali JEDNO je sigurno: ODRECITE SE SESTRE!! Svako dobro

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

markec, ma rokovi su protekli za takve stvarcice.

nemoj puniti covjeku glavu nepotrebnim stvarima jer ga samo zbunjujes.

zapamtite, cim dodje do suda ili neceg slicnog angazirajte strucnjaka a ne da nakon nekoliko godina dolazite tu i kukate kako vas je netko preveslao.

sami ste si krivi.

tako ja necu sigurno sam popravljati televizor kada mi se pokvari ili nesto slicno.

za to postoje strucnjaci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odricanje u korist majke se desilo prije domovinskog rata - znaci u ono vrijeme kad nije bilo javnih biljeznika .

 

Iz svega iznesenog smatrate li realnim pokreniti parnicu uz obrazlozenje da sam postupio pod pritiskom i u zabludi...tj da sam prevaren? I sta ako ovaj drugi brat ne zeli sudjelovati u parnici jer je i on u istoj situaciji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija