Jump to content

Godisnji odmor nakon porodnog


jass1404

Preporučene objave

06.09. mi istice porodni. Nemam u planu vratiti se na posao nego dati otkaz. Zanima me koja su moja prava sto se tice godisnjeg odmora? Da li ga mogu iskoristiti  pa onda dati otkaz ili dati odmah otkaz pa da mi poslodavac isplati g.o.

Otisla sam na bolovanje u 2.mj 2020. Imam 24 dana g.o. iz 2020. i 24 dana od ove godine,jel tako?

Nisam nista koristila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , jass1404 je napisao:

Neznam za otkazni rok i nisam dobila nikakvo rješenje.

Nisam jos uopce razgovarala o tome sa poslodavcem. Htjela sam prvo provjeriti svoja prava da znam donekle sta mogu očekivati jer znam da ce me pokušati izigrati.

Nakon prvog porodnog kad sam se vratila na posao nije mi dao da iskoristim godisnji od prethodne godine niti mi ga isplatio. I jedva sam uz svađu uspjela koristiti godisnji od te godine kada sam se vratila na posao uz argumente da sam dovoljno bila doma kada sam bila na porodnom?!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim da mi objasnite kako i sto sada dalje u ovoj mojoj situaciji. 

Nisam nikada davala otkaz tako da neznam koja su mi prava.

Dal mogu najaviti otkaz poslodavcu i zatražiti da mi otkazni rok tece za vrijeme dok koristim g.o.? I sto sa razlikom od 18 dana g.o. ako je otkazni rok mjesec dana? Da mi ga plati? Hocu primiti placu za taj mjesec pod otkaznim rokom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otkaz morate dostaviti pisanim putem, te si sačuvajte jedan primjerak i za sebe. Svakako se preporučuje da za vrijeme otkaznog roka iskoristite godišnji odmor. Za to vrijeme ste plaćeni kao da ste na godišnjem odmoru. A preostali dio godišnjeg odmora kojega ne stignete iskoristiti, poslodavac Vam je dužan isplatiti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija