Jump to content

Ovrha HZZO-a


miryam

Preporučene objave

Pozdrav!Situacija je malo zamršena .Sestri sam pokrenula postupak za obiteljsku mirovinu ,nakon stradavanja sina koji je skrbio o njoj .Radno je nesposobna za raznim dijagnozama ,bili smo i ja komisiji ima rješenje za zdravstveno na teret države .U jednom periodu života ,bivši suprug ju je odjavio sa zdravstvenog osiguranja,završila je u bolnici i sin je bio primoran plaćati joj zdravstveno ,završio na burzi i ostala su dugovanja .Sada je problem kod pokretanja za obiteljskom mirovinom,otvorili smo tekući račun kao što je traženo i drugi dan je bio blokiran i pod ovrhom .Što nam je dalje činiti ,osim da joj otvorim zaštićeni račun ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se ovrha provodi preko FINA-e (a ne preko HZMO-e), tada treba od njih zatražiti svu dokumentaciju koju je ovrhovoditelj dostavio, te vidjeti da li ima prostora za žalbu. Ovo bi trebalo napraviti što prije, jer nakon 60 dana od zaprimanja zahtjeva za izravnu naplatu, FINA-a prebacuje zaplijenjena sredstva na račun ovrhovoditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, miryam je napisao:

A što je sa zaštićenim računom?

Zaštićeni račun će ispunjavati svoju svrhu tj. da se na njega isplaćuje dio primanja koji je izuzet od ovrhe.

prije 4 minuta, miryam je napisao:

Sada sam provjerila dokumentacije nema nikakve ,već samo šalju redovito račune

Redovni računi služe za podmirivanje tekućih obveza koje dospijevaju na plaćanje.

prije 4 minuta, miryam je napisao:

Nema nikakvog rješenja o ovrsi .

Rješenje o ovrsi ili nekakva druga ovršna isprava služi za prisilnu naplatu duga koji je već dospjeo na plaćanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija