Jump to content

Majstor uzeo predujam za radove


amlicevic10

Preporučene objave

Ovako. majstor nam je krajem travnja uzeo dosta veliku svotu (kao predujam za materijal) za priključak centralnog grijanja i od tada se više ne javlja na mobitel niti dolazi kod nas. Nekoliko puta sam ga našao i usmeno pitao kad planira početi i svaki puta se izvlači da ima neki posao za završiti, međutim iz pouzdanih izvora znam da to nije tako kako on kaže. S obzirom da je prošlo skoro 5 mjeseci od usmenog dogovora oko radova i predaje predujma postao sam očajan jer niti imam grijanje, niti novce da angažiram drugog majstora.

Da li postoji kakvo pravno rješenje sa kojim bi ga mogao "pritisnuti" da odradi dogovoreno ili da vrati novac ??

Unaprijed, hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslati mu pismeni zahtjev da vrati novac (raditi sigurno neće, a niti bi to sad vjerojatno htio) u nekom razumnom roku (npr. 2 tjedna) ili ćeš ga u protivnom prijaviti policiji za kazneno djelo prijevare. preporučeno s povratnicom, tako da sigurno primi i da imaš dokaz da je primio. Nekad je to dovoljno, jer je upozorenje realno, ostvarena su obilježja kaznenog djela. Koliki je iznos novca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , drot13 je napisao:

Poslati mu pismeni zahtjev da vrati novac (raditi sigurno neće, a niti bi to sad vjerojatno htio) u nekom razumnom roku (npr. 2 tjedna) ili ćeš ga u protivnom prijaviti policiji za kazneno djelo prijevare. preporučeno s povratnicom, tako da sigurno primi i da imaš dokaz da je primio. Nekad je to dovoljno, jer je upozorenje realno, ostvarena su obilježja kaznenog djela. Koliki je iznos novca?

Da li onda Policija goni  prevaranta  tj pokreće nekakav postupak zbog kaznenog djela prijevare  po službenoj dužnosti  ili svaki prevareni to mora goniti privatno ( utužiti) ?  Jer ako  Policija nema ništa s tim čemu "zamarati" Policiju s tim stvarima, ako je to eventualno  samo građanski spor. Mislim, ako je to samo na građaninu, dok ostvari svoja prava pred sudom koji može trajati 10 godina,ovaj će  prevariti još 1000 ljudi. 

 

uređeno: od diksi
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Nama se slično dogodilo, ali mi nismo dali predujam nego malo po malo cijeli iznos. Radovi započeli, ni približno onome što su predstavili da će napraviti, račune od toga što su nabavili ne daju, radovi stoje, novaca nema, oni se javljaju samo sa čujemo se sljedeći tjedan. Što možemo napraviti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 23. 09. 2021. at 0:03, amlicevic10 je napisao:

27000kn smo njemu dali za materijal jer su cijene materijala naglo rasle i išli smo na opciju da nabavimo materijal preko njega dok je još po staroj cijeni.

Možeš ga prijaviti za prijevaru, postupak bi išao po službenoj dužnosti. 

 

prije 1 sat, Nikkkk je napisao:

Nama se slično dogodilo, ali mi nismo dali predujam nego malo po malo cijeli iznos. Radovi započeli, ni približno onome što su predstavili da će napraviti, račune od toga što su nabavili ne daju, radovi stoje, novaca nema, oni se javljaju samo sa čujemo se sljedeći tjedan. Što možemo napraviti. 

Isto kao i prethodno, pismeno ga upozoriti, pa prijaviti ako nema rezultata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija