Jump to content

Ovrha- A1


Sljivic

Preporučene objave

Poštovanje,

Imam dug od 2000 kn, iz 2005 godine od Vip-a, danas A1.

Oni su tada pokrenuli ovrhu i sud je donio pravomoćno rješenje.

Kasnije je  taj dug bio i na Fini.

Ja dugo nisam bio.u Hrvatskoj i neznam što je točno s tim dugom.

Ali sam od agencije za naplatu potraživanja dobio pismo na staru adresu, da im se javim u vezi tog duga.

Sad me zanima dali ja mogu dati podnesak sudu i pozvati se na zastaru ,opća zastara je 10 godina, a prošlo je 16 godina.

Pozdrav svima! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravomoćna ovršna isprava je postala 2005 godine , rješenjem o ovrsi.

A 2018 godine sam dobio pismo da je fina izvjestila sud da je odustala od naplate.

Čak su mi jednom poslali pismo da provedu stečaj nad mojom imovinom, naravno nisam dao nikakav odgovor.

To je sve tako stalo, dok nisam prije mjesec dana bio u fini i rekli mi da je ta ovrha još aktivna.

Samo jednom sam prije par godina imao na hrvatski račun uplaćeno nekih 500kn i to su skinili. ali budući da sam imao još jednu ovrhu ( koja je sad namirena) , zanima me dali su tad tih 500kn djelila dva vjerovnika po pola na dvije ovrhe ili je uzela sve jedna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, Borbena7 je napisao:

Uobičajena praksa prije pokušaja prisilne naplate.

Uobičajena? Ok,možda i je,ali ja nemam uopće nikakvih uplatnica koje je slao tadašnji Vipnet za dug i dug koliko vidim datira iz 2010,zar to nije predugo vrijeme a da nisam dobio nikakvu obavijest od Vipneta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, Borbena7 je napisao:

Nitko Vam neće slati uplatnice nakon 10-ak godina. Ovdje je pokrenut ovršni postupak, a najvjerojatnije raspolažu i sa ovršnom ispravom. Utvrdite, da li je rješenje o ovrsi pravomoćno i da li su s njim do sada pokretali ovršni postupak tj. prekidali zastaru.

gledao sam na Eblokade i ocevidnik neizvršenihosnova za plačanje i nigdje nema da postoji nekakav dug. Znaći,ako imaju takvo riješenje,mogu na opčinskom sudu tražiti zastaru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Ultimus je napisao:

gledao sam na Eblokade i ocevidnik neizvršenihosnova za plačanje i nigdje nema da postoji nekakav dug

To što na FINA-i taj dug nije dostavljen na naplatu, nipošto ne znači da je dug u zastari.

 

prije 1 minutu, Ultimus je napisao:

Znaći,ako imaju takvo riješenje,mogu na opčinskom sudu tražiti zastaru?

Kada uložite prigovor zastare, sud će Vas pozvati da u roku od 15 dana pokrenete parnicu, radi dokazivanja svojih navoda. Pa ako niste sigurni da je zastara nastupila, izlažete se riziku naknade troškova i tog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Borbena7 je napisao:

To što na FINA-i taj dug nije dostavljen na naplatu, nipošto ne znači da je dug u zastari.

 

Kada uložite prigovor zastare, sud će Vas pozvati da u roku od 15 dana pokrenete parnicu, radi dokazivanja svojih navoda. Pa ako niste sigurni da je zastara nastupila, izlažete se riziku naknade troškova i tog postupka.

Ok,i šta mi je sada raditi? Saznati od bilježnika po kojoj osnovi ide ovrha i da li ima riješenj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija