Jump to content

Strana drzavljanka udata za Hrvatskog drzavljanina


Dalmatinac323

Preporučene objave

Na 03. 11. 2021. at 18:15, HanaMiki je napisao:

Isti moj slucaj od 2016 zivim u Hr.Udata za Hr drzavljana.Jos nisam dobila stalni boravak produzili mi privremeni na jos 2 god.

Isti slučaj sa mojom suprugom

Na 04. 11. 2021. at 8:05, sivko je napisao:

Pa jel zatražen stalni nakon  4 godine neprekidnog privremenog?

Zatražen stalni boravak 24.02.2021. i još uvijek nije riješeno tako da u ponedjeljak idemo predati papire za produženje privremenog....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 05. 11. 2021. at 11:21, sivko je napisao:

Riješite će.Boravak ionako teče i zakonit je.

da, boravak teče ali ističe početkom iduće godine. tako da smo ponovo morali predati usporedno za stalnim boravkom i zahtjev za produženje privremenog. tako da.... dupli trošak

uređeno: od PavaoKarlovic
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , sivko je napisao:

Trebalo im je prvo poslat požurnicu.

kaže gospođa koja radi na upravnim poslovima da od donošenja novog zakona (ove godine) niti jedan predmet još nije riješen. Nažalost nadali smo se da će biti riješeno i čekali smo načelno zadnji tren pa smo sad morali predati produženje privremenog jer se opasno približavamo roku od 60 dana za predaju zahtjeva

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...

Pozdrav, 

imam pitanje za stjecanje hrvatskog državljanstva. Mogu li podnijeti zahtjev za stjecanje državljanstava na temelju braka s hrvatskim državljaninom ako smo u brakorazvodnom postupku (postupak će zbog skrbništva nad djetetom zasigurno potrajati još neko vrijeme). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
Dana 03. 11. 2021. u 18:15, HanaMiki je napisao:

Isti moj slucaj od 2016 zivim u Hr.Udata za Hr drzavljana.Jos nisam dobila stalni boravak produzili mi privremeni na jos 2 god.

Je li vam riješen stalni i koliko ste čekali?

 

Mi dogodine ispunjavamo uvjete, pa se pokušavam psihički pripremiti koliko bi čekanja moglo biti.... Jer nam je ovaj privremeni boravak previše restriktivan što se izlazaka iz zemlje tiče. A ako se dugo čeka, moramo nastaviti živjeti po pravilima privremenog boravka...... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija