Jump to content

Snimanje mobitelom u svrhu dokazivanja kršenja mjera opreza


lcresic

Preporučene objave

Koja je logika da se ne smije iskaz prijetnje prikriveno snimiti? Kako onda ikad dokazati djelo prijetnje ako se ne smije prikriveno snimiti, jer ocito je ako pocinitelju kaznenog dijela najavis snimanje da on nece prijetiti.

 

Btw, poluvezano za ovo: jel smijem ja imati skrivenu kameru u svojoj kuci ili autu i snimati sve sto se dogadja bez da sam obavezan ikojem gostu koji mi dodje najavit da se sve ovo snima i onda to koristiti kao dokaz na sudu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 minuta, Kovacevic345 je napisao:

Koja je logika da se ne smije iskaz prijetnje prikriveno snimiti? Kako onda ikad dokazati djelo prijetnje ako se ne smije prikriveno snimiti, jer ocito je ako pocinitelju kaznenog dijela najavis snimanje da on nece prijetiti.

Kod donošenja propisa odvagnuli su sve takve moguće situacije i donijeli ovakvo zakonsko rješenje. Sad, je li dobro ili nije, pokazat će praksa, pa će se to možda i mijenjati, ali za sada je tako.

 

prije 23 minuta, Kovacevic345 je napisao:

Btw, poluvezano za ovo: jel smijem ja imati skrivenu kameru u svojoj kuci ili autu i snimati sve sto se dogadja bez da sam obavezan ikojem gostu koji mi dodje najavit da se sve ovo snima i onda to koristiti kao dokaz na sudu?

Smiješ snimati, ali takvu snimku ne smiješ objavljivati ni koristiti na sudu. Iznimka bi bila ako bi opći interes javnosti bio pretežniji od privatnosti snimane osobe, ali prijetnje u to ne ulaze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija