Jump to content

Nalog, rok, rad


komatoza

Preporučene objave

Kako početi nego da sam dobio kaznicu od par sto kuna ili točnije 700 + 110 jer su me dragi presretači čopili pri većoj brzini.

 

I sada...istekao mi je rok za žalbu. OK, nema veze jer pri dnu tog prekršajnog naloga piše da će mi se kazna ukoliko ne napišem prigovor prislino naplatiti, ili će se zamijeniti za rad za opće dobro ili zatvor.

 

Moje pitanje, obzirom da nisam podnio prigovor, žalbu, nekaj treće, i sada mogu birati između tri gore navedenih izbora, da li moram kome poslati kakav dopis da želim da mi se to zamijeni za rad za opće dobro ili će me oni pozvati kad se to aktivira ili tako nekaj??

Neće mi valjda automatski sjesti prislino na naplatu, bez da mi ponude opcije koje su navedene u prekršajnom nalogu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

budući vam je protekao rok za žalbu, nalog je postao pravomoćan i izvršan, što znači da će vam se tih 700,00 kn i 110,00 kn šest mjeseci izvršavati prisilno u poreznoj upravi, sjedanjem na plaću, prihode, što već ostvarujete. ukoliko toga nema, odnosno ukoliko u roku tih šest mjeseci od dana otvaranja tog postupka, kaznu ne uspiju naplatiti, policijska postaja koja je i donijela nalog će podnijeti zahtjev sudu za zamjenu neplaćene novčane kazne mjerom zatvora, a ona će iznosit 3 dana. troškovi će se pokušavati naplatiti do zastare. ne znam kako druge porezne uprave funkcioniraju, ali ona s kojom ja usko surađujem, zapravo prije nego ide na prisilnu naplatu, šalju poziv stranci ako želi sama platiti (čak se i može obročno ukoliko za to postoje uvjeti i dobra volja i jedne i druge strane). :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali u biti ....ako na nalogu piše da se može zamijeniti dobrovoljnim radom, onda mene kao stranku ne zanima do koliko novaca se smije zamijeniti dobrovoljnim radom ...

 

to je isto kao i sa ugovorom, ako nešto piše to je to...

 

meni na nalogu nigdje nije posebno navedeno do koliko novaca se smije mijenjati....možda se mogu tu nekako izvući?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u nalogu vam piše ili rad ili zatvor. nisam sigurna kojim redoslijedom. vas kao stranku treba zanimati, jer vas neznanje neopravdava. pročitajte zakon o prekršajima, tamo ćete naći sve što se tiče naplate novčanih kazni. policijske postaje se ne petljaju u posao sudova, i oni zapravo niti ne znaju kako se koja kazna izvršava. nego im je tako otprije (greškom) napisano. u nalogu vam niti ne treba pisati do koliko novaca se rad za opće dobro mijenja. nemojte svoju obranu bazirati na tome. uostalom, kako god vi želite. ja sam ovdje da savjetujem, a na vama da prihvatite ili neprihvatite savjet. odnosno moj savjet nije sveto pismo. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na savjetu...ali ono..samo me zanimalo...

jer po toj logici, oni mogu meni napisati ovako na praznom listu papira:

 

kažnjavam vas sa 2500 kuna.

 

niti zašto niti kako..

 

a ja bih trebao _(jer me neznanje neopravdava) sve zakone pročitati i naći neki koji navodi da je kazna 2500 kuna... bilo to zato kaj sam hodao gol po cesti vozio brzo ili šarao po zidovima, ali mene neznanje neopravdava..mislim...katastrofa...

 

to se ne donosi na vas zvrka...hvala još jednomna savjetu.nego se odnosi na ovu stupidnu državu i njenu svima nama nejasnu logiku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija