Jump to content

Plaćanje stana gotovinom


fantazista

Preporučene objave

Čitao sam ovaj članak https://www.vecernji.hr/vijesti/nema-vise-kupnje-auta-ili-stana-za-kes-sve-ce-ici-preko-racuna-1491700 gdje piše da se generalno ide u smjeru ogranićavanja plaćanja gotovinom. Koliko razumijem zakon još nije donesen. Da li to znači da je trenutno savršeno legalno platiti nekom stan u kunama u gotovini ako imamo pokriće za taj novac(npr. prodaja drugog stana). Odnosi li se to i na eure ili samo na kune pošto je kuna službeno sredstvo plaćaanja u Hrvatskoj?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 minuta, fantazista je napisao:

Čitao sam ovaj članak https://www.vecernji.hr/vijesti/nema-vise-kupnje-auta-ili-stana-za-kes-sve-ce-ici-preko-racuna-1491700 gdje piše da se generalno ide u smjeru ogranićavanja plaćanja gotovinom. Koliko razumijem zakon još nije donesen. Da li to znači da je trenutno savršeno legalno platiti nekom stan u kunama u gotovini ako imamo pokriće za taj novac(npr. prodaja drugog stana). Odnosi li se to i na eure ili samo na kune pošto je kuna službeno sredstvo plaćaanja u Hrvatskoj?

Hvala

Taj prijedlog zakona  je tek u najavi.
Kune će se tokom iduće godine povući iz opticaja i platežno sredstvo će biti Euro.
Vi, ako imate pokriće za porijeklo novca - nekretninu možete kupiti kad god poželite.
Navedeni prijedlog zakona, ako se usvoji  odnositi će se na bilo koju Valutu. - Euro - Dolar - Franak itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , fantazista je napisao:

Znao sam da ovo vrijedi za firme, ali hvala na pojašnjenju. Nije mi jasno kak je ok platiit u eurima kad je sredstvo plaćanja u Hrvatskoj kuna? Nisam shvatio dal misliš da je isto i za kune i eure?

U kupoprodajnom Ugovoru može pisati i Cijena u Eurima, ali se mora napisati : Ugovorena Cijena Stana je(npr.) 70.000 Eura - 
preračunato u H.R. Kune  po srednjem Tečaju Narodne Banke (ili neke druge ) na dan isplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija