Jump to content

Jedno društvo kao osnivač drugog društva bude brisano SUDREG


DARZG

Preporučene objave

Moram priznati da se u više od 25 godina poduzetništva nisam susreo s ovakvim problemom.

ZABA je  zablokirala sredstva na računu trgovačkog društva i ne dozvoljava nikakve isplate iako su na računu sredstva vidljiva

i nigdje ne piše da je posrijedi  neka ustega. Kada ispunim nalog i pokušam izvršiti plaćanje dobijem poruku: "obilježje partije nije dobro"

Nazovem službu za korisnike i lijepo me usmjere na bankara zaduženog za našu firmu. Naravno to je bilo iz 16h kada bankar više ne radi.

Poslovni partner očekuje novac na svom računu (isto u ZABAi) jer sam rekao da mu upravo idem platiti. Sada ispadam lažov i nepouzdan partner.

ZABA očekuje od mene da im donesem novi izvadak iz sudskog registra gdje se vidi da je jedan od tri osnivača (d.o.o.) prije nekoliko dana brisan iz sudskog registra.

Kada sam ja ušao na stranice SUDREGa tamo još uvijek stoji kao osnivač to dotično društvo. Dakle nije izmjenjeno u našem izvatku društva.

Kako da ja sada izvadim novi ažurirani izvadak na kojem su vidljive promjene? Na trgovakči sud ne mogu otiči zbog epidemiloških mjera.

Banka mi ne da raspolagati sredstvima dok ne donesem novi izvadak. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 32 minuta, DARZG je napisao:

Kako da ja sada izvadim novi ažurirani izvadak na kojem su vidljive promjene? Na trgovakči sud ne mogu otiči zbog epidemiloških mjera.

Nazovite u jutro - Sudski registar vašeg trg. Suda - prije zvanja pošaljite im mejlom - Odluku o istupanju tog osnivača iz društva.
Objasnite im situaciju - provedba na sudu može biti odrađena za sat vremena -  i može se otići na Trgovački sud, uz poštivanje svih epidemioloških mjera -sudovi rade - ročišta se 
održavaju - samo uz strože mjere.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Na sudskom registru nemaju pojma kako rješiti sutuaciju, Pitanje glasi: ima li banka pravo ustazati korištenje sredstava sa računa tvrtke (dakle onemogućiti redovno poslovanje) tražeći od nas kao klijenta novi izvadak iz sudskog registra na kojem se vide promjene, a posebno uzimajući u obzir da mi ne možemo utjecati na brzinu promjena u sudskom registru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 53 minuta, DARZG je napisao:

Na sudskom registru nemaju pojma kako rješiti sutuaciju, Pitanje glasi: ima li banka pravo ustazati korištenje sredstava sa računa tvrtke (dakle onemogućiti redovno poslovanje) tražeći od nas kao klijenta novi izvadak iz sudskog registra na kojem se vide promjene, a posebno uzimajući u obzir da mi ne možemo utjecati na brzinu promjena u sudskom registru?

Po svakom zakonu Banka na to nema pravo, iz više razloga:
1. Osnivač ili Osnivači sami donose Odluku koje su sve Osobe ovlaštene za vršenje Bankovnih transakcija.
2. Banka nema utjecaja na vlasničku strukturu nekog trg. društva.
3. Za banku je po zakonu o platnom prometu mjerodavna - ovlaštena osoba iz kartona deponiranih potpisa do njezinog opoziva.
4. Za svu eventualnu nastalu štetu za neko društvo, u slučaju krivog predstavljanja ovlaštenog potpisnika, odgovara onaj tko ga je postavio ili istog nije na vrijeme skinuo sa kartona ovlaštenih osoba za raspolaganjem fin. sredstvima.
5. Nigdje  zakonom nije propisano da se Banku mora izvijestiti o promjeni vlasničke strukture društva. (bar to nije bilo do sada )
Na šta se banka konkretno poziva - osim na navedeno..?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je iz njihovog maila:

Žao nam je zbog nastale situacije vezano uz nemogućnost raspolaganja sredstvima po računu tvrtke ---------------d.o.o.

Razumijemo Vaše nezadovoljstvo stoga dopustite u nastavku obrazloženje.

Prije svega, želimo pojasniti da ___________________- banka d.d. kao i sve banke u Hrvatskoj, prikuplja obavezne podatke svih svojih postojećih klijenata temeljem Zakona o sprječavanju pranja novca i financiranja terorizma, a u svrhu provedbe dubinske analize klijenta. Banka je obvezna, osim prikupljanja, određenom dinamikom i ažurirati prikupljene podatke te u tu svrhu šalje pozive svojim klijentima.

 

Nažalost, u ovom trenutku Banka nema svu potrebnu dokumentaciju za provođenje dubinske analize obzirom da je društvo  ________________-d.d., u čijem je suvlasništvu _________________d.o.o., dana 07.12.2021. temeljem Rješenja Trgovačkog suda u Zagrebu Tt----------------1 brisano iz registra.

Stoga, molimo Vas da nam dostavite Rješenje Trgovačkog suda kojim će biti ispravno regulirano vlasništvo u društvu ::::::::::::::::::::.d.o.o. kako bismo do kraja mogli provesti proces dubinske analize te Vam omogućiti neometano raspolaganje sredstvima po računu tvrtke.

 

Nadamo se da ćemo uspješno riješiti nastalu situaciju. U slučaju da je nešto ostalo nejasno ili imate dodatnih pitanja, slobodno nam se obratite. U svakom trenutku možete podnijeti i pritužbu Hrvatskoj narodnoj banci.

 

Hvala Vam na razumijevanju i srdačan pozdrav,

 

Ja sam ih kao direktor pitao da mi pošalju odgovor na temelju kojeg su nam  zakona ili pravilnika  onemogućili raspolaganje sa vlastitim sredstvima te o kakvoj se tu "dubinskoj analizi" radi. Naravno da su se oglušili na naš zahtjev te nam uopće ne odgovaraju.

Firma je mala i jedva da nešto radi sa zanemarivim prometom, ali ipak se ovdje radi o principima.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija