Jump to content

Naknada za uređenje voda


manca

Preporučene objave

Poštovani, 

molim Vas za pomoć! Za početak, ovo ispod priloženo sam dobila danas, a navedeni rok za eventualnu uplatu je 31.12. Zanima me mogu li se pozvati na zastaru s obzirom da negiraju Zakon o obveznim odnosima, već primjenjuju Opći porezni zakon? Radi se o te tri stavke koje su navedene u podnesku kojeg sam zaprimila. Molim Vas za odgovor ili savjet imam li pravo na kakav pravni lijek i što mi je najbolje činiti u ovoj situaciji.

Hvala Vam unaprijed i svako dobro želim!

Nadica

slika 1..jpg

slika 2..jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Naknada za uređenje voda
prije 12 sati , manca je napisao:

Zanima me mogu li se pozvati na zastaru s obzirom da negiraju Zakon o obveznim odnosima, već primjenjuju Opći porezni zakon?

Ispravno su Vas uputili, ovdje se primjenjuje OPZ. Apsolutna zastara nastupa nakon 6. godina računajući od dana kada je zastara počela teći. Pogledajte čl. 108. OPZ-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 30. 12. 2021. at 8:53, Borbena7 je napisao:

Ispravno su Vas uputili, ovdje se primjenjuje OPZ. Apsolutna zastara nastupa nakon 6. godina računajući od dana kada je zastara počela teći. Pogledajte čl. 108. OPZ-a

A pozvati se na mišljenje Ministarstva financija i Porezne uprave? https://www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Lists/mislenje33/Display.aspx?id=19755

neke općine/gradovi na svojim stranicama imaju obrasce za zahtjev za otpis dugovanja komunalne naknade i navedene su 3 godine. 

To onda svaki grad/općina se poziva na drugačiji propis?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija