Jump to content

Ovrha i Eos Matrix


acer111

Preporučene objave

Dobar dan. 

Imam dugovanje prema banci. Određena mi je ovrha i svaki mjesec mi se uredno četvrtina plaće plijenila na nezaštićeni račun u korist banke. Nedavno sam dobio obavjest od banke i od Eos Matrixa da je banka njima prodala dugovanje te me Eos Matrix u dopisu obavještava da njima vršim uplate. Kako da im vršim uplate kad meni poslodavac četvrtinu plaće uplaćuje na nezaštićeni račun za prisilnu naplatu. Zanima me što će sada biti? Hoće li Fina proslijeđivati taj novac Eos Matrixu? Oni su odkupili dug u 12 mjesecu a danas mi je sjela plaća i četvtrina je odmah uplaćena na račun za prisilnu naplatu ali je zo Fina ne znam pretpostavljam uplatila banci. Zovu non stop iz Eos Mateixa. Dosađuju i danas me njihova djelatnica ide pitati kolika mi je plaća. Ima li ona pravo na to? Te me pita postoji li prostor da više uplaćujem. Rekao sam joj da se drme zakona i da je četvrtina njihova. Na živce mi idu. 

Molil Borbenu 7 da komentira. Ona je penicilin za njih 🙂

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Opet non stop zovu. Rekao sam da me ne uznemuravaju i da se obrate Fini. Ne znam.. Da zovem policiju? Vjerujte mi sve su mi živce digli! 

Na 21. 01. 2022. at 21:45, Borbena7 je napisao:

Neka se naplaćuju prisilnim putem u ovršnom postupku tj. neka ažuriraju stanje na FINA-i, a Vas nemaju što zvati. Upozoriti ih da Vas s pozivima uznemiravaju i da svoja prava potražuju pravnim putem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Borbena da ja nastavim otplaćivati taj dug tako što mi Fina uzima 1/4 na plaći? 

Kome taj novac ide ako se Eos ne javi Fini? Strah me da ne otplatim za 2 godine taj dug i da mi onda Eos ne kaže a sad nama morate isti takav av iznos otplatiti? 

Pročitah ovaj članak: https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/gradani-u-strahu-splicanina-ovrsili-i-banka-i-tvrtka-za-utjerivanje-510746

 

Znači PBZ proslijeđuje novac Eos-u? 

uređeno: od acer111
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , acer111 je napisao:

Borbena da ja nastavim otplaćivati taj dug tako što mi Fina uzima 1/4 na plaći? 

Da, jer ni nemate drugog izbora.

prije 6 sati , acer111 je napisao:

Kome taj novac ide ako se Eos ne javi Fini?

Banka ga prosljeđuje novom ovrhovoditelju.

prije 6 sati , acer111 je napisao:

Strah me da ne otplatim za 2 godine taj dug i da mi onda Eos ne kaže a sad nama morate isti takav av iznos otplatiti? 

U tom slučaju imate evidenciju sa FINA-i iz koje je jasno da je dug po toj ovršnoj ispravi podmiren.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija